Ислямска държава /ИД/ разпространи нов видеозапис с британския журналист Джон Кантли, направен на място, за което се твърди, че е обсаденият сирийски град Кобане, пише "Гардиън".
Видеозаписът се различава от предишните с 43-годишния британски фоторепортер. Този път той е на открито, като зад гърба му се вижда градски пейзаж и не стои зад бюро, облечен в оранжев комбинезон, отбелязва "Гардиън".
Журналистът, който е държан в плен вече повече от две години, казва, че хълмист терен зад него е територията на Турция, която граничи със сирийската област, в която се намира Кобане и че вижда в далечината веещото се турско знаме.
Видеозаписът с времетраене 5 мин и 30 сек започва с кадри на град в развалини, съдържащи разяснение, че са направени от самолет на групировката.
Кантли спокойно заявява на зрителите, че силите на Ислямска държава са навлезли дълбоко в сърцето на Кобане, където те се бият с кюрдски милиции, и че сега контролират източния и южния сектор на града, отбелязва "Гардиън".
Той също така споменава скорошни съобщения в медиите и коментари на представител на Пентагона във връзка с боевете за града и посочва, че от мястото, на което се намира в момента, могат да се видят обширни части от града.
"Мога дори да видя как турското знаме се вее зад мен и всичко, което видях тук в град Кобане, са муджахидини (на Ислямска държава)", казва той.
Видеозаписът е разпространен два дни след публикуването на друг, в който Кантли казва, че пленници са били изтезавани чрез мъчението симулиране на удавяне, защото се опитали да избягат, посочва "Гардиън".
В последния видеозапис Кантли също така повтаря твърденията, че спусканите от въздуха американски доставки за кюрдските сили са попаднали в ръцете на "Ислямска държава".
"Битката за Кобане наближава края си. Муджахидините сега просто прочистват града", казва Кантли.
/БТА/
Вижте повече във видеото на bgonair.bg:
Гледайте още видео материали от "Свят" на bgonair.bg

Dow Jones и Nasdaq затвориха на ръба на корекцията
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Психолог: Стресът на работа е измерим, но технологиите не трябва да са психотерапевти
Защо войната в Иран е провал за САЩ?
Столична община ще инвестира над 224 млн. лв. във ВиК и ремонти на улици
Великден в Гърция става лукс: Скок при храни, горива и почивки
Опасно време днес: Вятър, облаци и сняг на места
Поверия и забрани за празника на 21 март
Историческо! ЦСКА започва с трима аржентинци утре
Като ЦСКА: И Левски ще има нов стадион!
Лео Меси трепери от голаджията на ЦСКА 1948
Камерунски национал тренира като луд за място в Левски
Доблестен мъжкар! Хакими отказа подарената купа на Африка!
Ще изплува ли лидерът Левски срещу Черно море?
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Нумерологична прогноза за 21 март
Таро карта за 21 март, събота
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Тръмп заговори за край на войната в Иран
Честваме паметта на преподобния Яков Изповедник
Затварят участък от булевард "Осми приморски полк" на 26 март
Актьорът Михаил Мутафов бе отличен за цялостно творчество
Представиха първите влакове "Шкода", които ще возят пътниците с модерни мотриси
Хванаха за ден 34-ма шофьори с алкохол или наркотици
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната