IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

И нокаут. Компютърът срази човека

Watson без проблеми би хората в "Jeopardy!"

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Машината на IBM взе надмощие над човешкия разум в американската тв игра. Компютърната мощ се оказа непосилна за Кен Дженингс и Брад Рутър и в последния рунд от надпреварата.

Watson завърши с обща натрупана сума от 77 147 долара за множеството правилни отговори (или по-скоро въпроси предвид спецификата на играта), които даде. Второто място с 24 хиляди остана за Дженингс.

Разгадавайки правилно последната загадка в „Jeopardy” той написа с добро чувство за хумор: „Приветствам нашите нови компютърни господари!”.

Разбира се, суперкомпютърът не беше перфектен, но демонстрира завидна успеваемост и още по-впечатляваща скорост на реакция. Сега спечелената награда от 1 млн. долара ще отиде за благотворителност.

Хората – Дженингс и Рутър ще дарят по 50% от заработените съответно 300 хиляди за втора позиция и 200 хиляди за трета.

Първият е играчът с най-много поредни победи в историята на "Jeopardy!" – 74. Брад Рутър пък може да се похвали с върхово постижение по отношение на спечелените пари – 3 255 102 долара.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Технологии
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата