Силно нарастване на поръчките регистрират сайтовете за поръчка на храна покрай Световното първенство по футбол. Това заяви Владимир Йорданов, мениджър на сайта за поръчка на храна Netkelner.bg.
По-думите му увеличението на поръчките в сравнение с обичайното време, конкретно при Netkelner.bg достига до 90%.
„Нарастването на поръчките започва да се наблюдава преди първия мач в 16 часа и в полувремето. Още по-голям ръст има преди втория мач и съответно в полувремето му, както и в полувремето на третия мач“, уточни Йорданов.
Много от потребителите поръчват над 10 артикула, като сред най-масовите поръчки са класическите пици (Капричоза, Бягащо пиле, Бяла) и китайски ястия, уточни той.
Наблюдава се и по-голяма консумация на алкохолни и безалкохолни изделия, като прави впечатление все по-голямото възползване на клиентите от промоционалните оферти (една от офертите включва цвете за любимата).
Йорданов уточни, че се наблюдава и удвояване на поръчките при лошо и дъждовно време.
Според него българинът ще поръчва все повече онлайн, като доказателство за това е увеличеният потребителски трафик към почти всички интернет доставчици на храна.
Самите пицарии също се радват на силни доставки и от есента обмислят разширения на дейността си именно в частта с доставките.
Мениджърът на Netkelner.bg също така прогнозира, че онлайн поръчките ще успеят да компенсират обичайния лек отлив на клиенти от пицариите в летния сезон.
В момента Netkelner.bg работи с 14 заведения в София и 2 във Варна. Плановете на сайта са в краткосрочен план да навлезе и в други градове на страната. На първо време това ще са Пловдив и Бургас.
Netkelner.bg стартира през ноември 2005 г. Сайтът е плод на партньорството между Инвестор.БГ АД и унгарската Viala Kft, притежаваща сайтове в Унгария (www.netpincer.hu), Австрия (www.netkellner.at), Чехия (www.netcisnik.cz), Великобритания (www.netwaiter.co.uk), Полша (www.netkelner.pl) и Словакия (www.netcasnik.sk).
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 8 ноември
Китай подновява доставките на чипове на Nexperia в Европа
Инвестициите в подводни кабели по света процъфтяват
Инвеститорите може и да подценяват инфлацията, предупреждава Deutsche Bank
Възможно ли е БЕХ да купи рафинерията на "Лукойл"?
Westinghouse ще доставя ядрено гориво на Унгария
Румен Овчаров: Половината резерви на "Лукойл" се намират в чужбина
Георги Ганев: Най-много ме смущава политическото измерение в "черновата" на Бюджет 2026
Красимир Дачев за Бюджет 2026: Управляващите си правят публично харакири
Инфарктна драма! Съндърланд сложи край на победната серия на Арсенал
Марсилия окупира върха след класика
Торино измъкна точка от Юве
Джокович триумфира с титла №101 в кариерата си
Национал на Италия залюби Мис Вселена + СНИМКИ
Локо Пд удари Берое и влетя в Топ 3
Дневен хороскоп за 9 ноември, неделя
Поверия за ангелската дата 11/11
Седмична нумерологична прогноза за 10 – 16 ноември
Дерматолог: Да губим до 100 косъма на ден е нормално, но не и повече
Паста пене за 15 минути
Любовен хороскоп за 10 – 16 ноември
Иновация: Испания откри как да намали катастрофите
Парк-музей "Владислав Варненчик" отбелязва 581 години от Битката при Варна
Добрата новина: Откриха Стефани
Новa мода в туризма: Богаташи плащат, за да уловят, наберат и сготвят храната си
Новата реалност: Лайковете определят живота ни
Искате електричка? Предвидете си повече пари за ремонти
Неочаквано откритие: Момиче намери на плажа следи от гигант на 200 млн. години
Канадски учен твърди: Извънземни се крият на Луната и шпионират Земята
Учени откриха „блуждаеща“ планета, която поглъща 6 млрд. тона вещества в секунда
Може ли човек да оцелее в черна дупка
Астронавтите масово страдат от космическа болест – какво представлява тя
Най-старият и най-голям храм на маите е построен, за да изобрази Космоса