Холивуд рядко остава тих, особено, когато в него се вихри звездна и истински ожесточена съдебна битка. Когато името на Блейк Лайвли се появи редом до това на Джъстин Балдони в новините заради обвинения в сексуален тормоз и вражда на снимачната площадка, вниманието на цял свят вече бе приковано. Става дума не просто публична свада, а за съдебна драма, която замеси едни от най-известните имена в киното и шоубизнеса - Райън Рейнолдс, Тейлър Суифт и дори Хю Джакман. В центъра на всичко: филмът „Никога повече“, адаптация на бестселъра на Колийн Хувър.
Всичко започна през декември 2024 г., когато Блейк Лайвли заведе дело срещу Джъстин Балдони, своя колега и режисьор на екранизацията. В жалбата си Лайвли обвинява Балдони в сексуален тормоз, създаване на токсична работна среда и в организиране на целенасочена кампания за очерняне на нейната репутация. Тя твърди, че поведението му на снимачната площадка е било „тревожно“ и „непрофесионално“, а когато е повдигнала въпроса, срещу нея е започнала координирана реталиация.
Балдони отрича всички обвинения и в отговор подава контрадело през януари 2025 г., в което иска 400 милиона долара обезщетение за клевета, изнудване и нарушаване на личната неприкосновеност. В това дело той включва не само Лайвли, но и съпруга ѝ Райън Рейнолдс и техния PR екип, включително PR-ката Лесли Слоун. Той твърди, че те са организирали кампания за дискредитиране чрез медийни манипулации и използване на манипулирани текстови съобщения.
Първото интервю на Лайвли от началото на конфликта
По време на първото си телевизионно интервю от началото на скандала, Блейк Лайвли проговори открито за хаоса, смелостта и родителството, които са оформили най-трудната ѝ година досега.
В участието си в "Late Night With Seth Meyers" тя призна: „Тази година беше изпълнена с най-високите върхове и най-ниските спадове в живота ми.“
Сподели, че много жени се страхуват да говорят открито за преживяното, а самият страх е умишлен – защото именно той ги държи в мълчание.
Лайвли подчерта, че се чувства привилегирована да има възможността да говори, за разлика от много други. Тя допълни, че децата ѝ – Джеймс, Инес, Бети и Олин – са ѝ били истинската опора в този тежък период
„Независимо какъв ден имам, трябва да съм Disneyland за тях. Хаос е, но е най-хубавото“, казва още тя.
Името на Тейлър Суифт се споменава все по-често
Тейлър Суифт бе официално призована като свидетел по делото между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони. Новината предизвика вълна от реакции, особено след като адвокатите на Суифт заявиха, че името ѝ е било въвлечено в делото единствено за да се създаде „таблоиден кликбейт“.
В изявление, разпространено от представител на Суифт, се казва:
"Тейлър Суифт никога не е стъпвала на снимачната площадка на този филм, не е участвала в кастинг или творчески решения, не е гледала монтаж или давала бележки, дори не е гледала филма до седмици след публичната му премиера. През 2023 и 2024 г. тя бе в световно турне – най-голямото в историята. Единствената ѝ връзка с филма е разрешението да бъде използвана нейната песен "My Tears Ricochet", както сториха и още 19 други изпълнители. Призоваването ѝ е опит да се привлече внимание, отклонявайки фокуса от фактите по делото."
Тази позиция идва в отговор на твърденията от страна на адвокатите на Балдони, че "всеки, който има някаква информация по случая, ще бъде разпитан – независимо от своята известност". Освен Суифт, същата съдба може да сполети и Хю Джакман, който също е в близки приятелски отношения с Лайвли и съпруга ѝ Райън Рейнолдс.
Въпреки тези твърдения, други източници твърдят, че нито Суифт, нито Джакман имат каквато и да било пряка връзка с конфликта между Лайвли и Балдони, наричайки твърденията за тяхното замесване "димна завеса".
Ще свидетелства ли Блейк Лайвли?
Според адвоката ѝ, Майк Готлиб, Блейк Лайвли със сигурност ще застане на свидетелската скамейка, за да разкаже своята страна от историята.
„Това е кулминационният момент, в който истината на ищеца се представя пред съда“, казва той.
Очаква се и други очевидци и членове на продукцията да дадат показания, както и да бъдат представени множество документи, имейли и текстови съобщения.
Делото е насрочено за март 2026 г., а в момента тече процесът по откриване на доказателства и събиране на показания.
Затварянето на фондацията на Балдони
Докато юридическият конфликт между Лайвли и Балдони се задълбочава, през този месец съоснователят на фондацията Wayfarer - Стив Саровиц - обяви закриването ѝ. Организацията е създадена от Саровиц и Балдони с цел социална промяна, вдъхновена от бахайската вяра. Въпреки че официално не е посочена причина за затварянето, обявлението идва точно в разгара на съдебната битка.
Любопитна подробност – според Лайвли, Саровиц е заявил пред свидетел по време на премиерата на „Никога повече“ в Ню Йорк, че „ще похарчи 100 милиона долара, за да съсипе живота на Блейк Лайвли и семейството ѝ“. Саровиц не е коментирал това твърдение публично.
Другите страни в съдебния сблъсък: PR войната
Бившият PR на Балдони – Стефани Джоунс, също е въвлечена в делото. Тя завежда иск срещу Балдони и негова бивша служителка Дженифър Ейбъл, обвинявайки ги в нарушаване на договор. От своя страна, Балдони контраатакува, твърдейки, че Джоунс е предоставила телефона на Ейбъл на екипа на Лайвли, който е „копал“ в съобщенията, за да извади компромати.
Адвокатите на Джоунс наричат обвиненията „юридически безпочвени“ и „прозрачен опит за отклоняване на вниманието от лошото поведение на Балдони и Wayfarer“.
Подкрепата на Пол Фийг и слуховете за напрежение с Анна Кендрик
Пол Фийг, режисьор на най-новия филм на Лайвли - „Another Simple Favor“ - изрази силна подкрепа към актрисата и остро разкритикува обществения хейт около нея. Според него, обвиненията, че Лайвли е „превзела“ филма „Никога повече“, са абсурдни. Такова твърдение направи на скоро член на продукцията.
„Няма звезда, която просто да се появява на снимачна площадка и да ѝ дадеш сценарий. Всеки актьор участва в процеса – така работи киното“, категоричен е режисьорът.
Фийг също отхвърли слуховете, че Лайвли и Анна Кендрик не се понасят, като подчерта, че химията им във филма е фантастична. Лайвли също публикува трогателен пост след премиерата, наричайки Кендрик „мечта“, а Фийг – „гений“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Джером Пауъл похвали постиженията на Пол Волкър за овладяване на инфлацията
Акция на седмицата: „Градус“ АД
Тим Кук похвали китайските партньори на Apple след критики от страна на Пекин
Шефът на VW: Преструктурирането на групата продължава
Гуверньорът на централната банка на Китай защити търговския излишък
Референдумът за съдебната реформа подлага на тест коалицията на Мелони
Двама скиори загинаха при лавина в Италия
Малена Замфирова вече се изправя и е значително по-добре
САЩ и Украйна преговарят за край на войната с Русия на фона на нови атаки с жертви
Български учени откриха пробиотик срещу стрес и безсъние
Успешната серия на Синер продължи и в Маями
ЦСКА ще мачка днес с всичките си звезди
Коко Гоф и Мира Андреева напред в Маями
Мачовете по телевизията днес, 22 март
Меншик продължава защитата на титлата си в Маями
Чудесна новина за Малена Замфирова!
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Седмична таро прогноза за 23 – 29 март
Нумерологична прогноза за 22 март
Даниел Митов: ГЕРБ винаги участва в избори с цел да ги спечели
Днес е Световния ден на водата: Какви са проблемите у нас?
Мика Зайкова: С 20 евро трудно ще помогнеш на човек със стара кола да си купува гориво
Днес и утре ни удрят силни магнтни бури
Ето къде няма вода във Варна днес
Костадинов в началото на предизборната кампания на "Възраждане": За нас властта не е самоцел
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната