Вече е ясно кой ще се присъедини към звездния състав от артисти на Main Stage и Dance Arena – двете най-големи сцени на предстоящия фест Exit.
Първото име в основната програма на фестивала е Деймън Олбърн - фронтмен на Blur и един от създателите на най-популярната виртуална банда в света – Gorillaz. На 12 юли Олбърн ще представи първия си солов албум Everyday Robots на Главната сцена на Exit. Деймън Олбърн е носител на Грами, а сред многобройните му отличия са пет награди Брит, единадесет награди на NME, шест награди на МТВ и много други.
И през 2014-а във вечерите на основната сцена на Exit ще присъства специалната X-Bass програма с участието на Skrillex, Rudimental, Dub FX и Koven.
Летните нощи ще продължават и със специална селекция на световната платформа за бас музика UKF Music – водещ законодател на новите течения в дръм енд бейс и дъбстеп музиката с милиони последователи. На 10 юли те са избрали да запалят фестивалното настроение с Andy C – носител на над 35 награди за най-добър диджей, последван от младия талант Dimension.
На следващата вечер ще станем свидетели на фестивалния дебют на Fred V & Grafix, което ще получи подкрепа на сцената от харизматичния Dynamite MC. My Nu Leng са още едно дуо, което ще излезе за първи път на сцената на фестивала ще представят своя характерен звук с темпо от 130 удара в минута.
В събота пък ще чуем Gorgon City, които стоят начело на най-новите тенденции в хаус музиката на Великобритания. През последния ден на сцената ще излезе номинирания за наградите Грами Pretty Lights, последван от Sub Focus, който се завръща на фестивала след разбиващото си участие през 2012г. За финал остава TC, който ще посрещне първите лъчи в края на EXIT 2014.
На втората по големина сцена Exit - Dance Arena, през тази година на 11 юли отново се пада честта да е домакин на известната тематична вечер "Carl Cox vs Friends". Черният Буда ще застане зад пулта с приятелите си – Danny Tenaglia, най-добрият диджей от Ню Йорк, Ben Klock и Marcel Dettmann - две от най-горещите имена в Берлинската техно музика в момента, Eats Everything и родената на Карибите Cassy.
Тепърва ще бъдат обявявани и следващите участници в четиридневната им програма, които ще бъдат подобаващо продължение на основните X-Bass хедлайнери.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 4 април
МВФ призова Японската централна банка да продължи да повишава лихвите
Франция ще предоставя заеми на малки фирми, засегнати от високите цени на горивата
Военната машина на САЩ разчита на волфрам, но запасите може да се изчерпят
Финансови министри от ЕС призоваха за данък върху свръхпечалбите на енергийните компании
Мощна магнитна буря удря Земята, продължава и в следващите дни
Опасни и негодни храни: БАБХ с проверки в склад и предприятия в Хасковско
Тодор Батков: Боби Михайлов не заслужаваше това обругаване, измъчи се накрая
Лазаровден събра стотици в "Етъра" - обичаят оживя сред песни и цветя
Христо Стоичков за Боби Михайлов: Тежеше ми, че не си говорихме
Обедна емисия
Лечков с призив как да запомним Боби Михайлов
Гришо падна и от Хачанов – ето на кое място остана
Крушарски каза с какво ще запомни Борислав Михайлов
Стоичков и Балъков поднесоха венец пред ковчега на Боби, героите от САЩ 94 се сбогуваха с него
Стоичков с много емоционална изповед за Боби Михайлов, разкри какво му тежеше
4000 надъхват Милан на базата "Миланело"
Задължителни ястия за Цветница
Седмична нумерологична прогноза за 6 – 12 април
Ярко настроение в маникюра (+Снимки)
Любовен хороскоп за 6 – 12 април
„Майка на костите“ от Илария Тути
Солен великденски хляб Casatiello – рецепта от Неапол
Хороскоп за 5 април 2026
Хванаха за ден 33-ма шофьори с алкохол или наркотици
Европейската комисия: България е с най-евтини цени на горивата
Камата на погребението на Боби: Тежеше ми много през годините, но успяхме да върнем прегръдката
Какво ще бъде времето в неделя?
Стотици изпратиха Кирил Ампов в последния му път
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато