Американската звезда Анастейша се готви за своя дебют пред българска публика. Нейният концерт, организиран от Loud Concerts, ще бъде на 16 април в зала 1 на НДК и е част от световното й турне Resurrection Tour 2015.
Освен на сцената, Анастейша е вдъхновение за милиони жени, след като се изправя пред големи здравословни предизвикателства - първо с болестта на Крон, а по-късно и рак на гърдата. Диагностицирана през далечната 2003 година, едва през 2013-та тя обяви, че е победила рака, но се е наложило да се подложи на двойна мастектомия.
Близо месец преди концерта си, Анастейша даде интервю за читателите на Dnes.bg
Ще посетите България за първи път, какво знаете за страната ни?
Страната ви е прекрасно място, което исках да посетя преди години. Затова сега съм много развълнувана и нямам търпение да се срещна с българската публика.
На концерта ще представите вашия нов албум Resurrection ("Възкръсване"). По-специален ли е той за вас, след като преминахте през редица трудности?
Да, за мен това е истинската Анастейша, завръща се отново. Песните в него показват коя съм аз днес. Работих с автори като Сам Уотърс и Луис Бианканиело, които стоят зад мои предишни хитове, и най-важното - това е музика от сърце! Албумът говори за моите пътувания, личните ми виждания за неща от живота, в крайна сметка това съм аз - възкръснала!
Как ще опишете "възкръсналата Анастейша"?
Ха-ха, ОК. Всъщност възкръсването за мен е като артист. Записах песни от много дълго време насам, които показват коя съм аз като музикант. Все пак през последните години се промениха много неща и по света, и в музикалната индустрия. Изглежда всичко е трябвало да претърпи промяна и да възкръсне по един нов начин.
Вие сте вдъхновение за много жени, дейно участвате в кампании за рака на гърдата. Вие самата минахте през ада на тази болест, какви съвети най-често давате на тези, които се сблъскват с тази болест?
Проблемите със здравето ми бяха истински предизвикателства, които очевидно бяха огромни житейски уроци. Да се научиш да се справяш със ситуации, които идват от нищото. Основният съвет може би е, че всеки, който се е сблъскал с подобен проблем да бъде силен и положително настроен към живота. И да използва бедата, за да бъде по-силен отпреди. И никога, никога да не се отказват от борбата за тяхното здраве.
Какво ви помогна на вас в борбата с болестта?
Имах огрома подкрепа от хората около мен, феновете също непрекъснато ме окуражаваха. Това че чувствах любовта им ми помогна много. Мисля се за силен човек и имам много важна черта в характера - изправям се лице в лице с всяко предизвикателство, превръщам го в нещо положително. И имам вярата, че всичко може да бъде преодоляно.
В свое интервю казвате, че заболяването е следствие от стреса, пред който са изправени звездите в шоубизнеса. Как виждате музикалната индустрия сега, с какво се сблъскват младите, за да тръгнат по пътя към славата?
Стресът винаги го има, но ако обичаш музиката това няма значение. Шоубизнесът се е променил много, но това не значи, че е лошо. Просто трябва да се научиш да вървиш по новите пътища, за да не те шокира системата. Аз все още се опитвам да го разбера. Иначе има много млади и супер талантливи артисти. Ако са постоянни ще успеят и ще бъдат оценени. Мисля, че и ние се учим от тях толкова, колкото те се учат от тези от нас, които са били на сцена по-дълго време.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Скандално: Заведение не пуска клиенти в тоалетната, праща ги да ползват в съседен магазин
Четири китайски зодии оставят трудностите в миналото на 6 април
От HelpBook: Множество обяви за търговия с животни, нужен е контрол
"Лудогорец" победи ЦСКА 1948 с 3:0 и съкрати дистанцията до върха
"Селта" подчини "Валенсия" с обрат в голово шоу
Драма с дузпи прати Лийдс в топ 4 на ФА Къп след 39 години
Интер, Милан и Ювентус играят в Астралия през август
Джао Синтон разби и Тръмп, за да грабне още една титла
Интер се отпуши! Писа петица на Рома и дръпна с 9 точки
От ЦСКА 1948: Мачкахме Лудогорец, но дузпата...
Хьогмо: Лудогорец игра солидно
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 – 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Вучич обмисля модела Румен Радев, в открит съюз с играча на Кремъл Вулин
САЩ изчерпват запасите си от стелт ракети JASSM-ER
Как пандемията от COVID-19 се превърна във втори провал за Ерик Клептън и вероятно последен
Плугчиева: Споразумението с Украйна е подписано без да бъде съгласувано с президента
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация