Тайбе Юсеин стана световна шампионка по борба в категория до 62 килограма на шампионата в Будапеща. я спечели титлата след победа над японката Юкако Кавай с 6:2.
Успехът е още по-ценен, тъй като идва над представител на тоталния хегемон в женската борба. Японките са доминатор в спорта от дълги години насам.
27-годишната Юсеин прибавя нов връх в кариерата си след двете сребра от световни първенства през 2012 и 2013 година и европейска титла от тази година. Това е първа титла за родната борба в последните пет години. Последно на световния връх стъпи Иво Ангелов през 2013 година, като тогава шампионатът също бе в унгарската столица.
Биляна Дудова пък спечели сребърен медал в категория до 57 килограма на шампионата по борба в Будапеща.
Нашето момиче не загуби от китайката Ниннин Ронг, след като двете рагистрираха по три точки във финала, но заради предупреждение от страна на съдиите към Биби съперничката бе обявена за победител.
Натурализираният арменец Айк Мнацканян стигна до полуфиналите, след като спечели първите си три схватки на турнира в класически стил.
В категория до 72 кг той направи дебюта си с националното трико на България по най-добрия начин, след като преодоля последователно мароканеца Азиз Буалем с 9:0, Александър Максимович (Сърбия) с 5:3 и Хуцзюн Чжан (Китай) с 8:3. На полуфиналите обаче Мнацканян бе спрян от световния и европейски шампион Балинт Корпаши и ще се бори за бронзов медал във втория ден на турнира в класически стил от световното първенство.
Междувременно Николай Вичев (63) пък запази шансове за репешажите, а Недялко Петров (55) и Даниел Александров (82) приключиха рано участието си.
Още новини от света на спорта четете в Gol.bg

Кадър на деня за 22 август
Путин признава икономическите щети от украинските удари и хвали "героите" от руската армия
Унгария рестартира един ядрен реактор заради повишено ниво на Дунав
Канада налага ответни мита "долар за долар" на САЩ от 8 септември
Шест страни искат общоевропейски данък върху извънредните печалби на петролните компании
Може ли IPO-то на Anthropic да надмине това на SpaceX?
Йотова: Реч на омразата към българите в Северна Македония, но ние ще пазим правата им
Марс в Рак: 3 зодии спират да търпят чуждите глупости до 27 септември
"Левски" загря за АЕК с разгромно 6:0 срещу "Спартак" (Варна) на "Герена"
Спортът по телевизията днес, 23 август
Мачовете по телевизията днес, 23 август
Елче - Барса
Нюкасъл - Ливърпул
Дарвин Нунес с нов трансфер: Бившият нападател на Ливърпул смени клуба
Комо пак не може да победи в Удине
Магията на хортензията: Цветето на хармонията и късмета
Кои са едни от най-добрите съставки за кожата след плаж
Често срещани грешки при съчетаването на цветове и как да ги избегнем
Нумерологична прогноза за 23 август
Прасковен коблер без захар за отслабване
Седмична таро прогноза за 24 – 30 август 2026
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Папа Лъв XIV призова за диалог за решаване на конфликтите
Спартак допусна разгромна загуба от Левски с 0:6
Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов