Стотици хиляди протестиращи се събраха в Лондон, за да чуят тирадата на Джереми Корбин срещу президента на САЩ Доналд Тръмп, съобщи Daily Mail. Протестът се осъществява по време на официалната среща на американския президент с Тереза Мей.
В рамките на деня се очаква активистите да достигнат 250 хиляди души. Това се очертава да бъде най-големият протест на града срещу чуждестранен лидер.
Протестиращите извадиха 6-метров надумаем дирижабъл, който имаше формата на бебе с памперс и лицето на Тръмп. Той летя пред сградата на Британския парламент в Лондон за два часа.
Тръмп и съпругата му Мелания пристигнаха вчера на тридневна държавна визита - съпроводено с пищност събитие, което включи банкет в Бъкингамския дворец снощи.
"Изпращаме много ясно послание за солидарност към засегнатите от жалката му политика и казваме високо и ясно, че американският президент не заслужава тържествено посрещане", каза Аджуб Фараджи, един от организаторите на проявата с балона.
Друга група активисти донесе робот на Тръмп, седящ върху златна тоалетна и със събути гащи.
Лидерът на британската опозиционна Лейбъристка партия ще се присъедини към десетките хиляди протестиращи в "Карнавал на съпротивата" в израз на несъгласие с президента.
Джереми Корбин, който ще говори на демонстрацията, след като не отиде на снощния банкет в Бъкингамския дворец, каза, че това е "възможност да се покаже солидарност с онези, които той атакува в Америка, по света и в собствената ни страна".
Организаторите на събитието твърдят, че това може да е „най-големия митинг в историята на Великобритания“.
Скотланд ярд осъществи операция на стойност 25 млн. паунда за сигурността по време на посещението на американския президент в Лондон. Те поставиха над 10 000 полицаи да охраняват района на Бъкингамския дворец и Даунинг стрийт.
Въпреки протестите, Тръмп заяви, че е "обичан" във Великобритания. Той каза, че е по-близък с Лондон в сравнение с всеки друг американски лидер.
"Не виждам кой американски президент е бил някога по-близък с вашата велика страна", каза той в интервю за Sun и добави: "Смятам, че наистина съм - и надявам се - наистина съм обичан във Великобритания. Определено харесвам Великобритания".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Как Великобритания може да се върне отново в ЕС?
Какви професии ще се изучават в следващите години
Финансов експерт: Предложените мерки срещу инфлацията са против пазарните принципи
Wall Street изпрати най-лошата си сесия от седмици след глобални разпродажби
Кадър на деня за 15 май
Руски съд нареди на Euroclear да върне замразените активи на централната банка на Русия
БАБХ бракува 859 кг био храни заради фалшиви срокове на годност
Хороскоп за 16 май: Добро финансово състояние и внимание към здравето за зодиите
Стана ясно кога в Левски са повярвали, че ще детронират Лудогорец
Сан Антонио довърши Вълците и ще се изправи срещу шампиона ОКС
Секси мацка би шута на Винисиус + СНИМКИ
Христо Янев се отказва, взе важно решение за ЦСКА
Левски - ЦСКА
Челси - Манчестър Сити
Day Off: Family Time на 16 май: Събитие, което не е за изпускане
Нумерологична прогноза за 16 май
5 трика, които премахват мазните петна от мебелите
Италианска торта Barozzi с ядки и шоколад
Любовен хороскоп за 18 – 24 май
Бързи пухкави питки със сирене
Дейвид Бекъм стана първият спортист милиардер във Великобритания с 1,18 млрд. паунда
Тръмп: Ликвидирахме втория човек в йерархията на "Ислямска държава"
Кои зодии най-често си изпускат нервите?
Виц на деня - 16 май
Днес се очакват порои и гръмотевици в половин България
Мъж стреля след скандал с младежи в София
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации
Осмоъгълни звезди и зловещо извънземно послание се крият в секретните файлове на ФБР
Британската „Зона 51“ е в центъра на вниманието: Очевидци съобщават за призраци
Мисията Blue Ghost 4 на Firefly премина ключов етап в проектирането си