Тези дни в платформата на Helpbook.info за пореден път получихме сигнал за избуяла растителност и замърсяване в район „Студентски“. Ето какво ни пише нашият потребител, който е изпратил и снимки:
"Този терен не е поддържан от години. Ужасно гъстата растителност е опасна за преминаващите граждани. Всичко е обраснало в шипки и тръни, лияни, които се увиват нагоре по дърветата. Има участък, явно с подпочвени води, където избуява всяка година буйна растителност и изглежда като тресавище. Обръщам внимание на застоялата вода, където може да забележите, че е жабурнясала и позеленяла, а това може да доведе до различни зарази и вируси на преминаващите.
Всеки ден пред това тресавище седят на пейки студенти от университета. Вече няколко години подавам сигнал към Община Студентска. Получих отговор, че това е частна собственост и те не могат нищо да помогнат. В кадастъра е посочен като собственик на терена Столична община. През месец декември 2017 година университетът повика фирма да подкастри дърветата пред сградата и малки клечки и клони бяха натрупани на отсрещната страна на улицата, за която ви пиша и те стоят там и до момента. В този участък от улицата се придвижват цигани и тази джунгла е толкова благоприятна за тях. Могат да се скрият без проблем. Преди дни там имаше глутница от безстопанствени кучета. Уличните лампи не светят, стълбовете са ръждясали с измъкнати и стърчащи кабели.
Вечерно време е зловещо да се минава оттам, пълна тъмница. Получих отговор от електропразпределителното дружество за тяхна проверка относно осветлението, но само толкова. Не се направи нищо повече. Кажете ми, господа, може ли на това да се каже европейска столица с тази занемара извън центъра на София. Освен това от страната на университета, от ляво, има едно голямо дърво, което е доста старо и се опасявам, че от тези дъждове, ветрове и бури може да се прекърши и падне върху автомобили и хора.
При опит за разчистване на някои храсти в горепосочената територия открихме, че има асфалтова алея и вероятно това е било парк. Тя е на около 3 метра на вътре успоредно на локалното платно. При положение, че говорим за Зелена столица и чистота на въздуха не е ли възможно да се възстанови. Или пак си говорим празни приказки.
Все повече стават хората от съседните офис сгради и преминаващи, които недоволстват за тази занемарена територия, хората от офис сградите сами плащат да се окосяват териториите поне около техните сгради. Наравно с това има сериозен проблем и с изхвърлянето на контейнерите за смет, които постоянно са препълнени от близките магазини и сгради и представете си какви зарази могат да плъзнат сега от това дъждовно топло време. Контейнерите са малко на брой. Моля изпратете някой на проверка.
Първият сигнал по въпросният терен е подаден през 2017 година и до момента нищо не се е променило. Възнамеряваме да направим подписка, да информираме медиите и в близко време да блокираме кръстовището на бул. "Климент Охридски", докато не се вземат мерки.", завършва сигналът.
Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info! Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност н апроблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Охлаждането е факт: Сделките с имоти спадат двуцифрено в големите области у нас без Пловдив
Бистра Бончева: Социалните предприятия са на ръба на оцеляването
МАЕ: Настоящата енергийна криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2022 г., взети заедно
Настроенията в германската автомобилна индустрия се влошават
Apple се сблъсква с технически проблеми по очаквания сгъваем iPhone
Хаосът във външната политика на ЕС подсказва, че е време за реформи
Обединеното кралство отказа виза на Кание Уест
Русия спря износа на петрол от "Шесхарис" след атака с дронове
Кризата отвъд Ормузкия проток: Либия като нов енергиен риск
Пророчеството на Божинов плаши ЦСКА преди Вечното дерби с Левски
Алкарас с експресна победа в Монте Карло
Неймар е бил подложен на специална процедура за Мондиал 2026
Бивол посочи кой негов опонент има най-здравата брадичка
ЦСКА играе еднотипно, балонът на Левски започва да изпуска въздух
Витиня назова фаворита на ПСЖ – Ливърпул
Хубавото се подрежда за 3 зодии след 7 април 2026
Къде започваш: от дизайнерския план или от материала?
Какво символизират цветовете, с които боядисваме великденските яйца?
5 храни, които да премахнете от менюто си, ако сте 40+
Цветно настроение в пролетния маникюр (+Снимки)
Почина певицата Янка Рупкина
Делфинариумът във Варна прави безплатни представления за децата за Великден
Осъдиха варненец за фалшива шофьорска книжка
Осигуряват над 13 000 допълнителни места по влаковете за Великден
Община Варна организира „Дни на отворените врати в детските градини“
Хванаха за ден 35-ма шофьори с алкохол или наркотици
Кантарджиев нарече безумства приказките за свързаност между ваксината срещу морбили и аутизъм
Революционни слънчеви панели генерират енергия както от слънце, така и от дъжд – веси
Астрофизикът Ави Льоб с нова теория: Комета може да има изкуствен произход
Магнитни бури през април: Какво да очакваме от Слънцето
Инструмент на НАСА за търсене на вода ще изследва Южния полюс на Луната
Екипажът на „Артемида II“ завърши историческо прелитане край Луната
SpaceX отлага тестовия полет на ракетата Starship, предназначена за Марс