IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

И утре не забравяйте чадърите, чака ни дъждовен уикенд

На места отново ще паднат порои с гръмотевици, градушки

Снимка: Reuters, архив

Снимка: Reuters, архив

През нощта на отделни места, главно в Северна България и планинските райони, ще превали дъжд.
Утре преди обяд над повечето райони ще има разкъсана облачност, в отделни райони до слънчево.

След обяд и до полунощ отново ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни, в отделни райони интензивни валежи, придружени от гръмотевици и временни усилвания на вятъра, прогнозират синоптиците от НИМХ-БАН.

Остават условията за градушки.

Температурите слабо ще се повишат, но ще останат по-ниски от обичайните за Горещниците - максималните ще бъдат 28-33 градуса.

Над Черноморието преди обяд ще има временни разкъсвания на облачността. Около и след обяд облачността, купеста и купесто-дъждовна, ще е значителна. На много места ще превали и прегърми.

Максималните температури на въздуха ще бъдат 27-30 градуса. Температурата на морската вода ще бъде 25-27 градуса; вълнението на морето - 1-2 бала.

Над планините преди обяд ще има временни разкъсвания на облачността. Около и след обяд облачността, купеста и купесто-дъждовна, ще е значителна. На много места ще превали и прегърми. Има условия за локални интензивни валежи. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 22 градуса, на 2000 м - около 16 градуса.

В неделя и понеделник на места, главно след обяд и до полунощ, ще има краткотрайни, в отделни райони интензивни валежи, придружени и с гръмотевици, възможни са и градушки.

Вероятността за значителни количества намалява, но все пак на изолирани места са възможни такива.

Преди обяд ще има и слънчеви часове.

Температурите ще останат малко по-ниски от обичайните за периода - преобладаващите максимални ще са между 27 и 32 градуса.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата