В България има 10-15 големи компании, които осигуряват работа на много хора. Време е да свикнем с идеята, че всички трябва да се съобразяват с тях. Това заяви пред bTV бизнесменът Николай Вълканов, който наскоро изкупи дълговете на Валентин Захариев и така придоби концесията над ГОРУБСО – Мадан.
Според бизнесмена, въпреки че държавата се хвали с бюджетна дисциплина, трябва да има и ръст, който идва именно от такива компании.
Николай Вълканов се похвали, че през последните три години не е имал проблеми с държавата, което се дължи на точността му.
"Винаги съм си плащал данъците, заплатите на хората, осигуровките. Да не изпаднеш в ситуация, в която правителството може да те упрекне за нещо", заяви Вълканов.
"Никой от това правителство до момента не ми е искал услуги", заяви още той.
Що се отнася до преговорите за ГОРУБСО – Мадан, Вълканов подчерта, че участието на премиера и енергийния министър в тях е било само да координират процеса, за да се случат нещата по-бързо.
"Държавата също има интерес това предприятие да работи, защото тя е собственик на благата, ние получаваме само концесии, а държавата получава пари от тези концесии", поясни бизнесменът.
Като най-голям капитал на дружеството с годишен оборот от 100 милиона лева Вълканов определи човешкия капитал.
"Всички специалисти по подземен добив на руди са при нас. Ако нямаш инженери, миньори и всякакви специалисти, не можеш да работиш", коментира Вълканов – бизнесменът, дал 2 милиона лева хонорар на лидера на ДПС Ахмед Доган за проекта „Цанков камък“. Връзката между двамата е от годините на Мултигруп, когато Вълканов е вицепрезидент на компанията.
Николай Вълканов заяви, че Ахмед Доган се е доказал като много добър хидроинженер, сред 10-те най-добри в България.
"Първите проучвания за язовир "Тунджа" са на Ахмед Доган. През 2005 година ни събра, направихме заедно проектно проучване", поясни Николай Вълканов. "Такъв язовир е нужен и на България, и на Турция“.
По думите му Турция у готова да плаща тази вода и България да печели всяка година 14 милиона евро от продажбата на вода и 2 милиона от електроенергия.
"Мислил съм за това дали ще стане скандал с този хонорар, но трябваше под масата да му ги платя ли?", риторично запита Вълканов. Като доказателство, че с Ахмед Доган са само приятели и той не се е облагодетелствал по време на тройната коалиция, Вълканов подчерта, че тогава не е получил нито един проект, нито една концесия, въпреки че е кандидатствал за такива.

Новото място за многомилиардни инвестиции е точно над главите ни
Войната в Иран променя облика на световната авиация
Купувачите и строителните компании в САЩ изглеждат готови за примирие
Кадър на деня за 4 април
МВФ призова Японската централна банка да продължи да повишава лихвите
Експерти: Бизнес средата в България е влошена
Радев: Липсва стратегия за енергетиката, въглищата са ключови
"Арда" се спаси в края срещу "Монтана"
Домашни питки със сусам за Лазаровден
Челен удар между две коли край Приморско, трима души са в болница
Орела „заплаши“ ЦСКА
Тунчев се закани на Левски
Министър Илиев за Михайлов: Осиротяхме с една легенда!
Ман Сити унизи Ливърпул, Холанд избухна с хеттрик
Арда разплака последния в края
Балъков за Боби: Добра душа и затова през последните години получаваше много критика в България
Задължителни ястия за Цветница
Седмична нумерологична прогноза за 6 – 12 април
Ярко настроение в маникюра (+Снимки)
Любовен хороскоп за 6 – 12 април
„Майка на костите“ от Илария Тути
Солен великденски хляб Casatiello – рецепта от Неапол
Ердоган и Зеленски проведоха важна среща в Истанбул
73 случая на морбили у нас за две седмици
Транспортни фирми от Варна търпят загуби от покачващите се цени на горивата
Продължителността на живота в България расте
Гришо с втора загуба в Ним
Подготвят обезопасяването на двора на варненско училище
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато