Калоян Паргов беше избран за председател на Софийската организация на БСП.
На балотажа за общинския съветник Калоян Паргов гласуваха 99 делегати срещу 84 за депутата и издател на в-к "Дума" Николай Малинов.
В надпреварата за поста участваха и депутатът Борис Цветков и председателят на Районната организация на партията в район "Красно село" Петър Апостолов. Двамата обаче отпаднаха след първия тур на вота. Резултатите след първия избор гласуваха 187, като Калоян Паргов получи 83 гласа, Николай Малинов – 62 гласа, Борис Цветков – 32 гласа, Петър Апостолов – 10 гласа.
По-рано през деня другите трима номинирани - Георги Кадиев, Румен Овчаров и Захари Захариев си направиха самоотвод още преди да започне гласуването.
Калоян Паргов поема столичната организация на социалистите До избора на нов председател на БСП-София се стигна след като досегашният Анна Янева стана заместник-министър на икономиката и енергетиката. Уставът на БСП забранява съвместяването на публични и партийни длъжности.
Както Dnes.bg писа, политическите амбиции на Калоян Паргов обаче не тръгват от левицата, защото през 2001 г. е пазил ред за регистрацията на Обединени земеделски сили на Яне Янев и покойния вече Милан Дренчев пред ЦИК. Той обаче отрече. "Никога не съм членувал в друга партия, освен в БСП, каза Калоян Паргов по повод на изпратена информация до журналисти, в която се твърди, че в младежките си години е бил представител на коалицията "Обединени земеделски сили" с председател Яне Янев.
Поемам ангажимент в най-кратки срокове градската организация да премине на предизборни темпове, каза Калоян Паргов. По думите му това означава подготовка за предстоящия конгрес на БСП, който ще бъде начало на кампанията за изборите за Европейски парламент.
"Оттам нататък най-голямата цел пред една общинска организация е спечелването на местните избори. Това е една голяма мечта на левицата в София и ще намеря нов подход, ще започнем подготовка още отсега, за да можем да си осигурим тази победа", заяви Калоян Паргов.

Пламен Димитров: От страна на САЩ липсва пълна стратегическа яснота в конфликта с Иран
Поскъпването на АІ компания за дронове с 1000% изобличава новата мода на Wall Street
Amazon ще направи нов опит да стъпи на пазара на смартфони
Путин: Русия остава приятел и партньор на Иран
Панамският канал работи на максимален капацитет с повече LNG танкери
Конфликтът в Близкия изток вдига цените на зърнените култури на световните борси
Над 35 хиляди поискаха да гласуват в чужбина
Румен Радев: Ще си върнем държавата, няма сила, която да ни пречупи
Без аналог: След масовото измиране на редки птици - откриха и мъртви делфини край Шабла
Връчиха акт на Бербатов за неправилно съхранение на личното оръжие
Уимбълдън даде зелена светлина за повече технологии
Замфиров и Кръшняк преодоляха квалификациите в паралелния гигантски слалом
Като ЦСКА: И Левски ще има нов стадион!
Правилата са за всички: Връчиха акт на Бербатов заради пистолета
Групата на Левски е ясна: "Син" герой ще липсва днес
Босът на ЦСКА 1948 се майтапи с Левски и Кокала + СНИМКА
Седмична нумерологична прогноза за 23 – 29 март
Френски туист – вечният шик в прическите, който се завръща (+Снимки)
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Нумерологична прогноза за 21 март
Международна изложба на котки се провежда във Варна
Какво ще бъде времето в неделя?
Връчиха акт на Бербатов заради пистолет
Басейнова дирекция–Варна възложи изследване на водни проби от Шабленското езеро
МВнР с позиция относно ситуацията в Ормузкия проток
Проф. Сергей Игнатов: 20 април ще бъде присъствен, но неучебен
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната