Лидерът на НФСБ Валери Симеонов обяви, че до 24 часа ще стане ясно решението на Патриотичния фронт дали ще оттегли подкрепата си от кабинета, или не. Отговорът ще дойде след среща с премиера Бойко Борисов. Той е поканил Симеонов и другия председател на Патриотичния фронт Красимир Каракачанов. Къде ще е срещата обаче не е ясно. Със сигурност тя няма да е в Банкя, стана ясно от думите на Валери Симеонов.
„Като ме познавате, ще отида ли в Банкя? Там между кучетата и кипарисите!“, каза лидерът на НФСБ.Напрежението в управляващото мнозинство избухна вчера, след като Патриотите обявиха, че обмислят оттегляне на подкрепата заради назначаването на Орхан Исмаилов за зам.-министър на отбраната.
Днес Симеонов потвърди, че намерението за оттегляне на подкрепата остава сериозна и че позицията скоро ще бъде ясна. „Трудно се взима решение за оттегляне на подкрепа, защото може да доведе до събаряне на правителство и до извънредни избори. Това е отговорно решение“, каза лидерът на НФСБ.
Симеонов отрече искането му да е проява на дискриминация. „Да сте чули ние да сме против назначаването на хора с турско-арабски имена? Да сме казали нещо против Вежди Рашидов? Против зам.-областния на Кърджали или на други места?“, попита Симеонов.
Той обясни, че в неговата партия членуват турци и цигани. Но Исмаилов според него не можел да бъде в министерството, защото е представител на протурска партия. „Някой направи ли си труда да види във Фейсбук, че всичките му изложения са на турски. Този човек е позор за Министерството на отбраната“, отсече още Симеонов.
Лидерът на НФСБ нарече "глупотевини" изявленията на ДПС от сутринта, в които те порицаха Патриотите за позицията им срещу Исмаилов. Според Симеонов това доказвало, че партиите на Лютви Местан и на Касим Дал, която излъчи Орхан Исмаилов, са едно и също.
Лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов също разкритикува назначаването на Исмаилов. Според него подобни кандидатури трябва да се съгласуват предварително в обществото.
„Нашата позиция е ясна. Нормално е подобни назначения, които предизвикват спор в обществото, да се съгласуват“, настоя той.
Каракачанов отказа да коментира изказването на Тунчер Кърджалиев, който от името на ДПС обвини в ксенофобия и омраза на расова и религиозна основа ПФ.
„Не бих коментирал ДПС. Те не са защитници на населението на турци и мюсюлмани. 25 години го капсулират, затварят и поставят в една феодална зависимост“, обвини от своя страна той.

Китай е забранил на главния изпълнителен директор на стартъпа Manus да напуска страната
Кои са спорните моменти в Закона за прозрачност и представителство на интереси
Лихвите по новите депозити растат през февруари на месечна, но намаляват на годишна база
Водещите европейски борси затвориха сесията с понижения
Pernod Ricard проучва придобиване на собственика на Jack Daniel's
Banking Today 2026 (Галерия)
Канада налага допълнителни санкции срещу Русия
Три зодии оставят трудностите зад гърба си на 27 март
Защо българските пътища продължават да убиват?
Каква е бъдещата енергийна политика на България? Политици спорят за ядрената енергия
Нападениeто в София: Четирима души са наръгани, откарани са в болница
Ана Калинская
Трима от ЦСКА се вихрят в Европа
Турция тресна Румъния и докосва Мондиал 2026
Легенда на Левски с разкрития за ЦСКА и Стоичков + ВИДЕО
След провалите: България търси задължителна победа срещу Соломоновите острови
Косово обеща 1 млн. евро на футболните национали за класиране на Мондиал 2026
Дневен хороскоп за 27 март, петък
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Нумерологична прогноза за април 2026
Здравословно отслабване без диети – какво наистина работи
Тест: 3 магични кутии разкриват какво ви очаква в близко бъдеще
10 тайни за стила, които модните експерти крият
Пазар: Цените на електромобилите втора ръка падат много по-бързо от колите с ДВГ
Путин сравни войната в Близкия с пандемията от COVID‑19
Нова мода: Употребявани коли от Китай заливат пазара в ЕС
Тийнейджър уби майка си с чук след съвети от AI (ВИДЕО)
Третокласници от Нови пазар участваха във викторина за Първо българско царство
Учени: Може да пропускаме сигнали от извънземни заради космически „шум“
Откриха скелета на д’Артанян, твърдят археолози
През 1883 г. Луната неочаквано става синя, а Слънцето – „великолепно зелено“: Какво е обяснението?
Материали-чудо могат да направят обектите „невидими“
Учени създадоха първия атлас на мозъка: Как се променя той с възрастта
Загадъчен сигнал доказва съществуването на първични черни дупки?