Народното събрание продължава обсъждането на първо четене на два законопроекта за избиране на български представители в Европейския парламент, внесени от предишното правителство и от Надежда Михайлова и група народни представители от ОДС.
В началото на заседанието председателят на парламента Георги Пирински припомни, че на председателския съвет в сряда е било съгласувано днешният пленарен ден да започне с обсъждане на проекторешение за избиране на членове на Европейския парламент от България.
До момента няма внесен проект за решение от ръководствата на парламентарните групи с предложения за състав на евродепутатите, излъчени от българския парламент, каза Пирински. Той допълни, че това ще бъде направено в първите дни на следващата седмица, когато се очаква да има извънредни заседания на Народното събрание.
В дневния ред е и второто четене на законопроекта за подпомагане и компенсация на пострадалите от престъпления.
Във времето за парламентарен контрол на въпроси на депутати ще отговарят вицепремиерът Даниел Вълчев и министрите Румен Овчаров, Румен Петков, Николай Василев, Радослав Гайдарски и Асен Гагаузов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Парламентът обсъжда как ще си избираме евродепутати
Народното събрание продължава обсъждането на първо четене на два законопроекта за избиране на български представители в Европейския парламент
15.12.2006 | 09:35 ч. Обновена: 25.08.2025 | 08:13 ч.
1

Новини
-
Евгений Пригожин, който започна неуспешен бунт срещу Путин, е знаел, че е “обречен”
-
Турция е на път да се присъедини към Клуба на изтребителите от пето поколение
-
Кардиолог: Високото кръвно е по-вредно от ниското
-
Какво ви очаква в любовта тази седмица?
-
8 билки, които помагат при косопад
-
Лавров за Зеленски: Как да се срещнем с човек, който се преструва на лидер?
-
Четирима младежи загинаха след падане в пропаст
-
Пентагонът забранил на Украйна да използва АТАКМС срещу територията на Русия
-
Салвини скандално към Макрон: Слагай каската, вземай пушката и заминавай за Украйна
-
ЕС е на колене пред една буйстваща Русия, САЩ и Русия вече управляват Европа
-
ЕС е на колене пред една буйстваща Русия, САЩ и Русия вече управляват Европа
-
Зеленски обеща силна Украйна, която да живее в сигурност и мир
-
Ванс се хвали: Путин направи "големи отстъпки" на Тръмп
-
Rheinmetall ще построи най-малко два завода в България ВИДЕО
-
Салвини скандално към Макрон: Слагай каската, вземай пушката и заминавай за Украйна
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата