Стартираме днешния обзор на сигналите постъпили в платформата на Helpbook.info с такъв за пет годишно безхаберие от страна на ръководството на столична поликлиника относно необезопасени контакти.
„Здравейте, преди 5 години загрижено посочих тази опасна неизправност на служителката от регистратура на поликлиниката, с обещанието веднага да предаде на управителя си. Е, все още си предават. В коридора на педиатричния блок, който ежедневно е пълен с малки деца на височина 40 см. от пода, зеят ел. контакти със стопени от силен ток капачки, които разкриват широк отвор с директен достъп до клемата с напрежение, а на единия контакт пластмасовия капак изобщо липсва и предлага директен допир до тоководещите клеми за любопитни ръчички", обяснява потребителят.
Той подчертава, че проблемът вече съществува от пет години и е рисково за живота на децата.
"Тука сме царе на мерки и проверки ама Винаги След Това. Само след Голямата Беля. Превенцията е Нищо, в България Той Господ си ни пази нали?“, пита потребителят.
Преминаваме към проблемите на пернишкото село Дрен. В първият сигнал се описва недостатъчното количество сметосъбиращи съдове и в резултат на изключително рядкото им извозване селото се е превърнало в кочина. Около контейнерите се валят всякакви боклуци, а бездомните животни услужливо ги разнасят по улици и дворове.
В същото село, в резултат на гръмотевична буря през миналото лято, почти всички улични лампи са извън строя. Очевидно никой не си дава труда за тяхната поправка или замяна като в резултат на това районът тъне в мрак вече повече от година.
Сигнализираха ни и за занемарен главен път посока Кулата, при входа на гр. Кресна. От изпратения клип се вижда, че покрай мантинелите е обрасло с растителност, не е почистено от храсти и пътя е видимо стеснен. Според нашия потребител това е недопустимо за международен път, по който трафикът е един от най-натоварените целогодишно. Молбата е АПИ да вземат мерки, а да не се оправдават с графици или финанси.
Завършваме днешния обзор с призив за възстановяване на пътен знак забраняващ паркирането на улица в ж.к. „Илинден“. След направата на пешеходна пътека, знакът мистериозно изчезнал, което спомогнало за масовото и безредно паркиране на кой където свари. В резултат на всичко това, ежедневно се образуват огромни задръствания и трафикът е силно затруднен.
Това са само малка част от получените сигнали през седмицата. Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info. Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.

Virgin Galactic подновява продажбата на билети за космически полети
Димитър Радев: Реалната конвергенция изисква фискална дисциплина и икономическа адаптация
Морски, градски и културен туризъм са най-предпочитани от българите
Общо 7 акционери са поискали от мажоритаря на "Арома" да изкупи акциите им
Индексът SOFIX приключи последната борсовата сесия за март с ръст
ООН: Страните от арабския свят може да изгубят 200 млрд. долара заради войната в Иран
Американска журналистка е отвлечена в Багдад (+ВИДЕО)
Йотова удостои с Почетен знак на президента НДК
Енергийната сигурност: Конфликтът в Близкия изток събра министрите на ЕС извънредно
Над 400 жертви на трафик от България и Румъния просят в Гърция
Войната в Близкия изток: Между обещанията на Тръмп и реалността
Официално: Българин е новият треньор на Гьозтепе
Ясен е първият съперник на България в Лигата на нациите
Изненада! Велислав Вуцов официално се завърна във футбола
Шеметен трансфер! Реал Мадрид троши огромна сума за звезда на Ливърпул
Контраудар! Кривия нападна Стилиян Петров
България пак не успя да сломи Азербайджан, шансовете за Евро 2027 намаляха
Дневен хороскоп за 1 април, сряда
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Трапезата на Лазаровден и Цветница
Таро карти за април за всяка зодия
Програмата на Театър „София“ за месец април
Легенди на Висшата лига идва в Бургас за "Мач на надеждата"
Иновация от последно поколение може да ви спаси в опасна ситуация с колата
Нищо ново: България е с най-ниски почасови разходи за труд в ЕС
Форум за актуални политики за активизация на младежка заетост се проведе във Варна
Печалбата на банките у нас расте
Отличиха най-талантливите млади изпълнители и инструменталисти в конкурса „Диньо Маринов“
Оръжие от космоса: Археолози откриха брадва с извънземен произход
Учени откриха източника на магнитните бури: Какво се случва в недрата на Слънцето
Китай представи пътна карта за 6G с търговски старт през 2030 г.
Проблеми с топлинния щит на „Орион“: Сигурността на Артемис 2“ е под въпрос
Pulsar Fusion разработва двигател за междупланетни полети
Учени с прогноза: Цунами в Средиземно море е неизбежно