Правителство с третия мандат май вече е мираж, а новите избори - почти неизбежни?
"Третият мандат е все още теоритично възможен, дори и практически възможен. Трябва обаче да се преглътне доста его и да се извади повече съдържание от всяка една от политическите сили, които доста непремерено се изказваха последните дни в парламента, камерите. Трябва да се прояви повече държавническо мислене", каза депутатът от БСП Тодор Байчев в студиото на "Денят ON AIR".
Той припомни, че в началото на 45-ия парламент БСП беше партия, с която никой не желаеше да говори, тъй като беше причислена като част от статуквото.
"В края на 46-ия парламент БСП е партията, с която може всеки да разговаря. Ние сме достатъчно отворени и разумни. Показахме, че можем и знаем какво да се прави в необходимите моменти. Не виждам нищо странно в това да бъдем подкрепени от "Има такъв народ". И в този контекст - ще припомня как имаше хора с мегафони, говоря за "Обединените патриоти", Каракачанов, Сидеров, които крещяха под Министерския съвет нецензурни думи, прегърнаха се и управляваха 4 години. Напълно е възможно да се седне и да се поговори наново, и да се реши кое е по-важно - партията или държавата", допълни Байчев в ефира на Bulgaria ON AIR.
По думите му в настоящата ситуация на държавата ѝ предстоят трудни моменти.
"Днес и министър-председателят заяви, че ако не се актуализация на бюджета - това, което самите ние гласувахме, проблемите няма да могат да бъдат решени. Все още всички партии се ръководят от това, че са възможни избори. В момента, в който се състави правителство, дневният ред на партиите ще стане коренно различен", категоричен е народният представител.
И подчерта, че "Демократична България" са били част от новото управление.
"Те бяха част от новите времена и нрави, които настъпиха. Но както вече виждаме - "Демократична България" не искат да се погледнат с ИТН. Да не забравяме, че това е коалиция, различни партии. Някои от тях да припознаят част от министрите, част от програмите, които ще се представят от тези министри. Трябва да работим първо в посока на преговори и когато се изчерпят всички възможности - да излезем на избори", посочи той.
Попитан дали е сигурен, че президентът Румен Радев ще връчи мандата на БСП, Тодор Байчев отговори: "Логично погледнато е да го даде на третата политическа сила. Още повече, че "Демократична България" заявиха, че имат техен кандидат за президент. От друга страна Мая Манолова и нейната група съвсем нямат тежест в парламента и не би трябвало при тях да отиде."
И добави, че не вижда някой да има интерес от нови избори.
"По-скоро в момента част от ръководствата на някои политически партии проявяват егоцентризъм и егоизъм. Заради това цари неразбирателство. Ние сме в този хаос, защото хората не излязоха да гласуват. Те оставиха всичко в ръцете на едни ентусиасти. Не може плажовете и заведенията да са пълни, а в същото време тези хора да недоволстват от цените на тока, от здравния министър", добави депутатът от БСП.

Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Поверия за здраве, късмет и пари на Благовещение
Джошуа със силни думи от Украйна след тренировките с Усик
Александър Иванов: Младите са пълна развалина - с паник атаки, закачени за хазарт
Циклон на 26-28 март: Дъжд, сняг и студено време у нас до дни
Рюте: НАТО проверява дали Иран може да удари европейски градове
Интер забрави как се бие! Само 1:1 с Фиорентина
Реал взе по драматичен начин дербито на Мадрид
Саръбоюков с исторически медал за България
Светльо Вуцов иска титлата с Левски, не му пука за „сухите мрежи“
Груев с първи думи като Футболист на годината, каза и истината за турнето в Индонезия
Рома се върна в битката за Топ 4
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 – 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Остра критика към Коцев: Бургас имат проекти за 60 млн.евро, а Варна само за 14 млн.евро
Мащабно изследване разкрива тревожни ефекти от разговорите между потребители и ИИ
Брокер призова бедните да спрат да купуват имоти
В черните дупки се крият странни математически структури, твърдят учените
Фрапиращи случаи на негодна храна за ученици
Животът в големите градове може да намали риска от инсулт
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната