IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Хасан Адемов: За да са ефективни мерките, трябва да се спазват

Ескалацията на протеста е, за да се подсили идентичността на "Възраждане", смята депутатът

Хасан Адемов: За да са ефективни мерките, трябва да се спазват

"Темата за "зеления сертификат" е ракетоносител на една от политическите партии в българския парламент. Те са организатори на протеста. Всички  български граждани, съгласно Конституцията на България, имат право на протест. Въпросът е той да не ескалира. За съжаление, това, което се случи днес, няма нищо общо със законите на страната и затова отговорността е на организаторите", каза депутатът от ДПС д-р Хасан Адемов за "Денят ON AIR".

Той смята, че ескалацията на напрежението е, за да се подсили идентичността на "Възраждане".

"Такъв протест като днешния на хора, които не са съгласни с въвеждането на мерките, виждаме в много европейски страни. "Зеленият сертификат" не предпазва от заболяване, а от разширяване на заболяването - нещо, което е много по-различно, защото когато говорим за въздушно-капкова инфекция, трудно може да се намери мярка, която да изолира напълно всички граждани", допълни д-р Адемов в ефира на Bulgaria ON AIR.

Народният представител е категоричен, че за да са ефективни мерките, те трябва да се спазват.

"Европейската тенденция е да се следи броят на хората, които постъпват в болници, особено тези, които постъпват в интензивното. И затова управляващите днес са приели нов план, където основният критерий за въвеждане на нови мерки е хората в интензивните легла. Остава впечатлението, че ние управляваме кризата, а тя управлява нас. Отдавна е ясно,че Омикрон е този, който заразява бързо", подчерта д-р Хасан Адемов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата