риказките на новия спортен министър Радостин Василев са абсолютно празни. Разбира се, че не съм викан от прокуратурата. От една година ровят по кашоните и приказват глупости, без да имат никакви доказателства. Отвратен съм от тази омраза, злоба и клевети. Ясно е, че не могат да ни простят това, което е направено. Нито 500-те милиона, които са инвестирани в спортна инфраструктура. Нито медалите, които печелехме по света. 7 нови зали за вдигане на тежести построихме и затова сега ги имаме тези успехи в щангите. Когато спортът очаква от теб конкретни резултати и ти няма с какво да се похвалиш, тогава започваш да рутиш предния авторитет, за да изграждаш свой собствен. Това каза бившият спортен министър Красен Кралев в предаването "Лице в лице" по повод нападките на наследилия го на поста Василев. "Изрече лъжи както за реконструкцията на Зимния дворец в София, така и за училищните физкултурни салони", категоричен бе той.
“Служебният министър на спорта трябваше веднага да пусне поръчка за строителен надзор, защото без такъв договор няма как да се извършат строежите. Това не беше направено и лично аз смятам, че Андрей Кузманов умишлено спря проектите. Вместо да си свърши работата той започна да спекулира с тази тема, да твърди, че парите са загубени и ги няма. Не! Там са парите, преведени са на фирмите, които чакат да започнат строителство, но не могат, без да има одобрен строителен надзор.
„Процедурата не беше подновена и от самият Радостин Василев – в резултат в момента се водят дела с част от фирмите, други върнаха отпуснатите пари. България е правова държава, ние спазихме всички процедури - оттам нататък някой не си е свършил работата. Парите не се губят, те са налични. В момента има търговски спор между ММС и фирмите-изпълнители“, обясни още народният представител.
По думите на Кралев казусът със стадион „Септември“ е свързан с областната управа. Ако има ползватели, то техните взаимоотношения трябва да са уредени с областната управа: “Въпросните имоти бяха собственост на Областна управа-София. При нас постъпи писмо с инвестиционно намерение за изграждане на нов стадион за 8000 души и друга спортна инфраструктура от ФК “Септември”. През 2019 извършихме проучване и започнахме първите стъпки по придобиване собствеността на терените. През лятото на 2019 г. С решение на МС собствеността на два парцела, разделени от ЖП линия, бе прехвърлена от Областна управа към ММС. Като няма данни да сме влезли реално във владение на тези имоти. След това работихме по прехвърляне на парцела с линията от НКЖИ към ММС и в края на 2020 успяхме. Оказа се, че тези парцели предоставят крайно ограничени градоустройствени параметри на застрояването и не може да се построи стадион. В началото на 2021 почнахме разговори и процедура за прехвърлянето на два съседни парцела собственост на столична община. Гласуването в СОС пропадна. През май мандатът ми свърши и нямам информация как са продължили нещата с този проект. Ако е вярно, че ММС е влязло във владение преди 10 дни, както твърди Василев, ние няма как да носим отговорност за нещо, което не ни е предоставено.”
Кралев е категоричен, че по негово време не е имало корупция и заяви, че няма от какво да се притеснява, но би се разделил с имунитета си, "ако има доказателства за извършено нарушение".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Ал. Николов: Липсата на разговор за корупция в енергетиката подкрепя контролирания вот
Изкуственият интелект няма да реши задълбочаващата се финансова криза на Великобритания
Проектът „Помпей“ възражда древната традиция на винопроизводството
Русия и Украйна си размениха удари с дронове
Китай е подготвен за глобална енергийна криза
Джером Пауъл похвали постиженията на Пол Волкър за овладяване на инфлацията
Борисов: Мир, ред и стабилност - ГЕРБ показва лидерство в кризи и война
Подробности за първите опити за примирие между руската и османската армия през 1878 г.
Обедна емисия
"Не ям солено и мазно": 100-годишният дядо Ганчо разкри тайната на дълголетието
Късмет и нови възможности за шест китайски зодии на 23 март
Пчелите - ключов фактор за оцеляването на човечеството и земеделието
Неприятна изненада! Звезда на Левски аут от сметките на България за Индонезия
Берое отлепи от дъното! Заралии с първа победа от половин година
Дортмунд се раздели с шеф
НА ЖИВО: ЦСКА – Добруджа (СТАРТОВИ СЪСТАВИ)
В Байерн Мюнхен недоволни от Германия
София Годжа спечели малката световна купа в супергигантския слалом
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Седмична таро прогноза за 23 – 29 март
Нумерологична прогноза за 22 март
Две сгради се срутиха след взрив в Истанбул
Експерти за изборите: Обикновено калта, която се изсипва, се изсипва в последната седмица
Министерство на образованието е готово за изборите
Ограничена е заразата от морбили в района на Бяла Слатина
Dire Straits Legacy с концерт във Варна днес
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната