"Не виждаме мандатът на БСП да произведе нещо ползотворно. Ако днес на срещата БСП и ГЕРБ са дали заявка за бъдещо партньорство след предсрочни избори, ние се връщаме към „хартиената коалиция. Ако търсихме нещо ползотворно, трябваше третия мандат да бъде даден на нас". Това заяви Христо Иванов, съпредседателят на ДБ в кулоарите на парламента.
Иванов уточни, че трябва всички съюзници на ЕС да продължат да подкрепят Украйна и ДБ няма да промени своята позиция. "Ние не сме отказали разговори с БСП, предложихме на Нинова разговор в двустранен формат, защото както виждаме обща среща с лидерите, че не доведе до успех. България в момента е на кръстопът и трябва да си даваме ясната сметка за това. Президентът не тръгна към посоката за съставяне на правителство, другата позиция бе избори и връщане на хартиена, предизборна коалиция", заяви още Христо Иванов.
Относно нападението на българина Христо Пендиков в РСМ, Иванов уточни, че ДБ остро протестират срещу всички случай, за който наши българи в РСМ им съобщават. "България има властта да принуди РСМ да гарантира правата на българските граждани в РСМ и да не бъдат извършвани репресивни действия срещу тях, ние трябва да гарантираме сигурността и спокойствието на българите в македонската страна", заяви още Иванов.
Депутатите от два часа дебатират относно решението дали да бъде освободен от длъжност председателят на Сметната палата. Относно това, съпредседателят на ДБ уточни, че в последните дни на 48-то НС явно се иска без мотиви да се приеме едно такова освобождаване. "Първо решението трябва да премине през Комисия, а това не е извършено", подчерта още Христо Иванов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца
Империята на ислямската гвардия ще спечели най-много от отмяна на санкциите срещу Иран
Иран пак затвори Ормузкия проток
Джей Ди Ванс кацна в Швейцария за старта на ядрените преговори с Иран
Времето в неделя, 21 юни: Посрещаме астрономическото лято с температури до 33°C
Хороскоп за 21 юни 2026: Раците да живеят в настоящето, Телците да възстановят силите си
Късен гол спаси Германия срещу Кот д'Ивоар
НА ЖИВО: Тунис – Япония 0:4, "самураите" громят
Цварц дебютира с гол, но колко „Лалета“ са играли за ЦСКА
Напуска ли? Ас на Левски взе ключово решение за бъдещето си в Левски
Синът на Батков към Божков: Засрами се!
Огромен проблем за Левски! Конкуренцията за мечтан играч стана жестока и цената му скочи
Легенда на ЦСКА поема Берое
Нумерологична прогноза за 21 юни
Седмична таро прогноза за 22 - 28 юни
Дневен хороскоп за 21 юни, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 22 - 28 юни
5 любопитни ритуала за 21 юни, когато настъпва астрономическото лято
3 слънчеви десерта за 21 юни – ден на лятното слънцестоене
Виц на деня - 21 юни
Мачовете по ТВ днес (21 юни)
Времето във Варна на 21 юни 2026
Днес е третата неделя след Петдесетница: Честваме събор на светите Доростолски мъченици
Днес настъпва астрономическото лято
Германия се класира за елиминациите на Мондиал 2026
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни