Проф. Милан Миланов, началник на Анестезиологичното отделение в "Пирогов", обяви, че двете страни в конфликтра уролози-анестезиолози имат вина за създаденото напрежение в болницата.
Вчера 20 души - лекари и медицински сестри от 1-ва и 2-ра Клиника по урология, както и специалистите от единственото в България детското отделение по урология подадоха молби за напускане вкупом и обвиниха за решението си анестезиолога д-р Цветан Борисов, който според тях се държал грубо и дори прибягвал до физическа саморазправа.
"Нека да не гледаме толкова зловещо на тази случка. Това е буря в чаша вода. Този случай не е отсега. Тези отношения не са отсега. Те са натрупвани с годините", поясни Миланов пред БНР.
По думите му д-р Цветан Борисов е безупречен в работата си, но имал една черта, която не се харесвала на всеки хирург.
"Той безкрайно силно защитава интересите на анестезиолозите, интензивисти и сестрите от неговото отделение, понякога достигайки действително до тежки етични отношения. Имахме изключително тежък разговор с д-р Борисов", каза проф. Миланов и допълни, че подобен разговор е провел и с анестезиолозите на "Урология".
"10 пъти зададох въпроса: "Имате ли медицински проблеми?". Те казаха "Не". Отношенията там са лични. Действително има някакво лошо поведение на наш колега. Разговаряно е 10 пъти с него. Този скандал избухна миналата година при стария директор по същия начин. Той и аз успяхме да потушим напрежението по някакъв начин, въпреки че и двамата знаехме, че този цирей трябва да бъде пукнат. Това е ситуацията. Нека да не казваме, че уролозите на "Пирогов" са напуснали. Те не са напуснали, а са подали молби за напускане. Проблемът ще бъде решен", категоричен бе той.
Милан Миланов обяви, че като председател на столичната лекарска колегия е сезирал Етичната комисия на София по спорния казус.
Попитан дали този конфликт ще се използва, за да бъде сменен директорът на болницата, професорът коментира: "Ако някой иска да смири поведението на "Пирогов", който не позволи българските лекари да бъдат унижавани, то това е негова воля и тогава ще лъснат истинските намерения на много хора".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Русия няма сили да атакува и да поддържа темпото на няколко фронта в Украйна
Как Централна и Източна Европа да задържи еднорозите си, които отлитат на запад?
Защо Русия засилва подкрепата си за Иран?
Китай задава нови стандарти за иновации в световната автомобилна индустрия
Anthropic не преувеличава за паноптикума на изкуствения интелект
Кадър на деня на 29 март
Рецепта за ризото с гъби и пармезан по италиански
Средната заплата в Гърция остава под нивото от 2009 г.
6 зодии от китайския хороскоп привличат пари и късмет на 31 март
Ивков проговори за отстраняването си от Левски и отсече: Борбата ни е успешна
Всички резултати и класирания в НХЛ
Радост за Левски и Веласкес
Болката ще отмине, срамът ще остане вечно
Ансамбълът ни грабна бронз от Световната купа
Подмладена България ще си вдига самочувствието преди Лигата на нациите с бой над Индонезия
Магия за 15 минути: Как да се почувстваш като кралица (дори в делник)
Нумерологична прогноза за 30 март
Диетичен хляб с бадемово брашно
Таро карта за 30 март, понеделник
Дневен хороскоп за 30 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 30 март – 5 април 2026
Без ток във Варна на 30 март 2026
Времето във Варна на 30 март 2026
Честваме паметта на преподобния Йоан Лествичник
Навършват се 82 г. от бомбардировките над София
Половината ваканционни имоти в България отпадат от Airbnb и Booking след 20 май 2026 г.
Наркотиците, които разцепиха „Бийтълс“
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки