IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

1/3 от българите студуват през зимата, не могат да отопляват дома си


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

275
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 0 Не харесвам 3
До Анонимен 278Комсомолец си ти, другарю, защото освен че клекна по буквално всяка точка от разговора ни, си доникъде с рекламирането на идеята ти (която реално не е твоя, ти просто се водиш по силния на деня (Китай) и няма никаква перспектива в мисленето ти, а това предполагаемо трябва да бъде силния елемент в приказките ти. За разлика от теб аз си давам сметка, че този така прехвален "двоен" модел комбинира най-лошите качества от двете системи: не дава никаква стабилност на микрониво, и ..
отговор Сигнализирай
274
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
"Надписа Made in Germany не е защитена интелектуална собственост, другарю"Ти дори капацитета да разбереш един *** коментар нямаш. Германците крадат технологии, защитени с патенти през 1890 и произвеждат копия на английски продукти на много по-ниски цени и заливат английския пазар. Англичаните налагат закон, с който принуждават немците да слагат на продуктите си надписа "Made in Germany", защото немските продукти са с лошо качество. Сега как е качеството на немските продукти?
отговор Сигнализирай
273
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Далеч съм от това да рекламирам централното планиране, драги ми комсомолецо. Ти да не четеш от манифеста на младия комсомолец? Факта е, че както споменах, Китай с двойната си система на централно планиране и свободен пазар смазва Запада икономически. Има и други фактори за този икономически подем - популация, евтина работна ръка и т.н., но държавната регулаторика за големите е много по-лесно приложима, нещо което е проблем за Запада, където лобитата се борят срещу всякакъв вид регулация.
отговор Сигнализирай
272
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
До Анонимен 275Надписа Made in Germany не е защитена интелектуална собственост, другарю, тъй че оприличаването на използването му с "кражба" на такава е нелеп и нескопосан опит да изложиш една позиция (за промяната на силите и превръщането на слабости в носител/символ на сила). Показва, че не разбираш още от патентно право а също така и показва повърхностност, тъй като не надписа, а това което стои зад него е същината на промяната.
отговор Сигнализирай
271
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
До Анонимен 273Оп, тук вече започна да изпускаш нишката и на мантрата зацентралното планиране. Централно планиране не означава само най-големите предприятия, другарю. Това което описваш е ЛИПСА на централно планиране за повишаване на конкуренцията, която, ако си забравил, преди малко обясняваше, че се елиминирала с централното планиране. Нещата отиват от зле по зле за "авторитета" с който се опитваш да говориш.
отговор Сигнализирай
270
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Знаеш ли още кой е крал интелектуална собственост, а сега 80 години по-късно, надписа "Made in Germany" е еталон за качество? Точно така, немците също започват с крадене на интелектуална собственост от Англия. Англичаните ги заставят да надписват продуктите си с "Made in Germany", за да се отличават от по-качествените английски продукти. Век по-късно немските продукти се отличават със световно качество. Усещаш ли историята как се повтаря?
отговор Сигнализирай
269
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
До Анонимен 270.. планиране, във високотехнологичните сектори където Китай печели надпреварата няма такова нещо като централно планиране. Динамиката е прекалено висока.
отговор Сигнализирай
268
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
Ами защо е така се пита в загатката, ***? Защото Китайските производствени предприятия са безброй, а централното планиране важи само за най-големите им предприятия, предимно за финансовите и енергийните. Дори и те се конкурират на свободния пазар, просто се държат на държавен мениджмънт. Останалите предприятия, които както казах са безбройно много са предимно частни.
отговор Сигнализирай
267
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 0 Не харесвам 2
До Анонимен 270Напушения си ти, тъй като търговския дефицит не се обяснява с това че китайското централно планиране не позволява вътрешна конкуренция а с вече споменатите ниски разходи на производство (които отново нямат НИЩО ОБЩО с централното планиране), кражба на интелектуална собственост и липса на бюрокрация при вземането на глобални решения с макроикономически ефекти (поради скъсения път на веригата на вземане на решения). И преди да ми напишеш че последното е резултат от "централно ..
отговор Сигнализирай
266
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
До Анонимен 266Тъкмо реших че вече пиеш капиталистическия Лагавулин и ти още тук. И си противоречиш, ако нищо не им говори "да се образоват", но иначе на мен ще ми обясняваш. Нищо че преди това обясняваше, че съм "обяснил добре". Явно и логиката ти е колкото икономиката. То ти вече си призна каквото трябваше като се съгласи със всичко което казах (с изключение на това, че си оплел конците с индивидуален и системен риск). Просто не си казал "Б", но и да кажеш и да не кажеш положението е ясно
отговор Сигнализирай
Новини