Четирима лекари със специалност „Анестезиология и интензивно лечение“ имат готовност да започнат работа в многопрофилната болница „Иван Скендеров“ в Гоце Делчев от 1 октомври, съобщиха от Министерството на здравеопазването.
Днес се проведе среща между министъра на здравеопазването проф. Костадин Ангелов и директора на лечебното заведение д-р Петър Филибев за спасителен план за болницата. До решението се стигна след проведени разговори на д-р Филибев с реаниматори от столични лечебни заведения.
Болницата, която изпадна в управленска криза от началото на годината, остана без анестезиолози. В същото време там са настанени най-много пациенти с усложнения от коронавирус.
След кончината на единствения щатен анестезиолог д-р Милан Първанов, станал жертва на COVID-19, заявление за напускане са подали още двама негови колеги, които работеха на половин щат в гоцеделчевската болница. Единият от тях е д-р Мария Радойкова, която беше и управител на лечебното заведение до май месец миналата година:
"Не ми е здравословен климатът там. Това не е моята болница, която оставих", обясни тя пред БНР.
Заради несъгласие с управленските политики на следващия директор на гоцеделчевската болница д-р Улевинов, 14 лекари, шест от които завеждащи отделения, хвърлиха през месец февруари оставки и се върнаха, когато с решение на ОбС за управител беше назначен рентгенологът д-р Петър Фелибев.
От началото на пандемията до днес в общинската болница в Гоце Делчев с COVID-19 са хоспитализирани 396 пациенти. В момента в инфекциозното отделение на болницата са настанени 24-ма пациенти, а в структурата по вътрешни болести – 11. Няма пациенти, нуждаещи се от интензивни грижи. На хоспитализираните, при необходимост, е осигурена консултация с анестезиолог-реаниматор, който има сключен договор с болницата.

Страните в Прибалтика се трансформират от жертви на съветския режим в технологични хъбове
Турция ограничава корабоплаването в Черно море след нарастване на атаките
България търси от ЕС извънредна помощ за производителите на краве мляко и угоени прасета
Залогът на Германия за газа излага на риск европейската енергетика през зимата
Сенатът на САЩ прие законопроект за разходите, който игнорира призивите на Тръмп
Румен Радев: Дрон е навлязъл на територията на България и се е взривил
Нинова: Йотова да не се крие, а да свика спешно КСНС заради дрона
Мирчев за дрона: Това е знак, че Кремъл разширява натиска извън бойното поле към държавите, които помагат на Украйна
Обедна емисия
От страст към професия: Мартин Калчев и светът на антиките в Созопол
Сан Сиро почете Барези
Огромна трагедия сполетя Меси
Байерн няма търпение за мача за Суперкупата
В Левски нещо се случва зад кулисите
Макени иска в Ювентус до живот
Чалханоглу каза дали напуска Интер
Седмична нумерологична прогноза за 10 - 16 август
Любовен хороскоп за 10 - 16 август
Енергийна салата с пилешко и киноа
5 рецепти за домашни еко препарати за почистване
Етерични масла срещу хлебарки
Нумерологична прогноза за 8 август
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Почина бащата на Лео Меси
Вучич: Украйна е приятелска държава на Сърбия
София попадна в десетката на дестинациите с най-голям риск от джебчийство
Министърът на отбраната: Усилихме наблюденията върху въздушното пространство, както и охраната
Камион спука гума в движение и едва не премаза кола
Петима от обвинените за фентанила остават в ареста