Значителна ще е облачността днес, след обяд купеста и купесто-дъждовна и на много места ще има валежи от дъжд. Главно в южните райони ще има и гръмотевична дейност. Преди обяд вятърът в югоизточната половина от страната ще е от юг-югоизток, до умерен. След обяд, с преминаването на циклонален вихър през България, вятърът в по-голямата част от страната ще се ориентира от запад-северозапад и ще е умерен.
Максималните температури ще са между 14 и 19 градуса. След временно спиране, вечерта и през нощта срещу неделя валежите ще се активизират. Ще нахлува студен въздух и температурите ще се понижат.
По Черноморието облачността ще е значителна и ще превалява дъжд. Преди обяд вятърът ще е от североизток - предимно слаб. По-късно през деня ще се ориентира от изток-югоизток и ще е умерен. Максималните температури ще са между 10 и 15 градуса. Вълнението на морето ще е 2 -3 бала. Температурата на морската вода е 7 - 8 бала.
В планините облачността ще е значителна, след обяд купесто-дъждовна и на много места ще има валежи от дъжд, над около 1800 метра - от сняг. На много места в масивите от Южна България и ще прегърми. Ще духа умерен, по високите и открити части - силен вятър от западната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 7 градуса, на 2000 метра - около 2 градуса. През нощта срещу неделя от запад ще нахлува студен въздух.
В неделя ще преобладава облачно време, с валежи, на места в Южна и Източна България - значителни. В западната половина от страната от северозапад, в източната - от североизток, ще продължи да нахлува студен въздух и температурите ще са почти без дневен ход. На места във високите полета на Западна България и в Предбалкана, а през нощта срещу понеделник и в Лудогорието, дъждът ще се примесва и временно ще преминава в сняг. Още през нощта срещу понеделник в Западна България валежите ще спрат, в понеделник ще спрат и в източните райони. Облачността от запад ще се разкъсва и намалява. Вятърът ще отслабне, впоследствие ще бъде от южна четвърт и ще започне затопляне.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Dow Jones прескочи историческите 47 000 пункта
"Войните" от Голдън Стейт Уориър за четвърта година са начело в НБА
Свършват ли се парите и идеите на Русия за войната в Украйна?
Компаниите обвиняват AI за съкращенията на служители, за критиците това е "добро оправдание"
Данните за по-ниската инфлация в САЩ спряха загубите на европейските фондови пазари
Съдът на ЕС определи като нечестен начина, по който се изчисляват сметките за парно у нас
Хороскоп за 25 октомври: Везните да намалят контактите, щастлив ден за Рибите
Времето днес: Облаците се увеличават, на места ще превали
Димитровска задушница e - почитаме душите на починалите си близки
От Helpbook: Съмнителни назначения, финансови нарушения, текучество в ПГТ - Банкя
Веласкес замразява във фризера низвергнати, гори и нов в Левски
Много сериозна дилема мъчи Янев в ЦСКА
Треньорът на Локо Пд посочи какво е базата за постигането на резултати
Маха ли се от „Надежда“? Генчев намекна за оставка
Левски ще се бетонира на върха с бой над последния
Спортът по телевизията днес, 25 октомври
Връщаме часовника с час назад на 26 октомври
Кои билки и подправки, освен босилек и чесън, помагат при високо кръвно?
Таро карта за 25 октомври, събота
Нумерологична прогноза за 25 октомври
Дневен хороскоп за 25 октомври, събота
Поверия за Димитровден
Волейболистките на Варна ДКС паднаха от ЦСКА
Фратрия допусна загуба във Втора лига
Кмет на български град забрани Хелоуин
Обучават хората в пет варненски общини как да реагират при бедствия и аварии
Променят движението във Варна и региона в неделя заради състезание
Спартак (Вн) удари Ботев (Пд) и излезе шести
Учените съставиха най-големия в историята каталог на галактическите купове
Русия ще достави на Луната първите елементи за лунна станция до 2034 г.
„Най-евтиният в света“ хуманоиден робот струва само 1370 долара (видео)
Суперземя в съседство може да е най-доброто място за търсене на извънземен живот
Астрофизици са близо до разгадаването на тайната на неутриното
Ето какво виждат хората, които изпадат в близки до смъртта състояния