Изложението "В час и извън час" ни представя най-съвременните методи на преподаване и на извънкласни дейности.
"Фондацията "Дарби" винаги се е грижила за развитието на младите хора, затова решихме да направим това уникално изложение. То ще събере на едно място както образователните институции като учебни заведения, така и всички допълнителни извънкласни форми като академии, езикови центрове. Нашето желание е да дадем на родителя и на младия човек възможност да може да избере на място и да се докосне до тези големи възможности и разнообразие. За родителя винаги е било важно да намери най-доброто училище и той влага много инвестиция в това", каза организаторът на събитието Бистра Илиева в "България сутрин".
"На едно място ще има начални, средни, основни училища, както и езикови, спортни школи, ателиета. Голямо участие ще вземат и дигиталните умения, имаме много академии за роботика и развиване, ще имаме спортни центрове, които дават стипендии, и такива, които развиват физиката на младите хора. Ще има участници, които ще дадат възможност за катерене, това е нов спорт, който е много популярен", обясни още Илиева.
По нейните думи младият човек трябва да е първо здрав психически, а след това трябва да се развива духовно. "Той трябва да има онова училище, което да го обгрижва и да му даде най-добрата академична подготовка", категорична е Илиева.
Тя допълни, че изложението "В час и извън час" ще може да даде отговори на родители и младежи в различни етапи на вземане на решения - избор на предучилищна, първи клас, преход след 5 клас, търсене на правилната гимназия след 7 клас.
"Изложението ще даде отговори кои са най-съвременните програми, каква е новата образователна програма, каква е разликата между българската и международните програми. Ще отговорим на много въпроси, които вълнуват родители и младия човек. Родителят трябва да ги записва за спорт и за паралелни събития, така се изграждат като личности", каза още организаторът на събитието пред Bulgaria ON AIR.
"Подходите на търсене са различни, в държавните учебни заведения имаме държавен минимум, но образователните институции с частна инициатива са вложили още повече поглед към младия човек. След пандемията, когато бяхме затворени, нямахме възможност да се видим очи в очи. Сега на изложението каним всички родители да видят партньорите, ще има много демонстрации на място, открити уроци, айкидо ще направи демонстрация на спорта", каза още Бистра Илиева.
Събитието ще се проведе в събота, 22 април, от 10:30 до 17:30 ч. в Interpred в София.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕЦБ иска от банките да оценят как войната в Иран влияе на клиентите и дейността им
Опънхаймър от Goldman: Езикът на централните банки стана агресивен
БНБ пуска колекционерска монета „150 години от рождението на Кръстьо Сарафов“
Търговският дефицит на България е нараснал с 1% на годишна база през януари
ЕС: Един лидер не спази думата си
Wall Street се насочва към четвърта поредна седмица на загуби*
Веласкес: "Черно море" залага на висок интензитет, но ние сме уверени
Дечев: Работи се енергично срещу купения вот, вече има 45 дела
Тренировки на открито и високи стандарти в SENSHI лагера във Варна
Борисов: Без САЩ не можем да се справим със заплахите
Категорична оценка: Звездно трио няма място в ЦСКА
Мачовете по телевизията днес, 20 март
Българин напуска ЦСКА
Христо Янев предприема голяма промяна в ЦСКА
Левски се разделя с твърд титуляр?
Веласкес в шок от Левски
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Чък Норис почина на 86 години
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Домашните хакове, които помагат да бъдем по-здрави
Постна баклава за Благовещение
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Окръжен съд–Варна отчита висока ефективност
Възстановяват маршрута на автобусна линия №7 от утре
Тъжна вест! Чък Норис почина на 86 години
Пускат през април автобусите между "Аспарухово" и "Галата"
Жулиен Риков пред bTV: Смелото сърце на кикбокса
Актуализираха таксите за музейните обекти към РИМ-Варна
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната
Космическо чудо: Мисията Proba-3 е спасена след месец „клинична смърт“
Сблъсък на две планети с размерите на Земята е наблюдаван на 11 хил. светлинни години от нас
Пролетното равноденствие: Кога точно настъпва?