Присъдата срещу председателя на заличения клуб "Иван Михайлов" в Битоля Люпчо Георгиевски е ясна и е част от репресивните действия срещу българите в Северна Македония. Това заяви в студиото на "Брюксел 1" бившият вицепремиер и бивш военен министър Красимир Каракачанов.
"Люпчо Георгиевски беше един от малкото български активисти в Македония, които останаха там... Властите в Скопие няма да се съобразят с нищо, защото те виждат, че българската държава я няма. Виждат, че българските политици са улисани в това кой да открадне повече от собствената си държава. Те не защитават интересите на българите в България. Много добре виждат, че по темата "Македония" българските политици, включително и последното правителство, изпълняват това, което им се каже някъде от Брюксел или каквото ги посъветва някой чиновник - било от Брюксел, било от някое посолство", категоричен бе Каракачанов пред Bulgaria ON AIR.
Той коментира и цялостната политика на управлението на РСМ в контекста на преговорите за влизане на страната в ЕС.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase."При политиката, която води, за да злепоставя и обижда България, България трябва да е много радикална. Нека да си влезем в ролите, защото не България кандидатства за членство, а Скопие кандидатства за членство. Аз, ако бях на българския министър-председател, щях да заявя директно след тази присъда, че спираме преговорите и налагаме вето на Македония, докато тя се управлява от правителството на Христиан Мицкоски", допълни Каракачанов.