Семейство от сунгурларско село и две жени от Добрич са поредните жертви на телефонните измамници, съобщиха от МВР.
Снощи в РПУ - Сунгурларе е получено съобщение от 79-годишна жена от село Вълчин, че е станала жертва на телефонна измама по класическата схема "животоспасяваща операция на близък роднина" за сумата от 600 лв.
Парите предала на непознат мъж, дошъл на домашния й адрес.
В полицията в Добрич пък се обадила 71–годишна жена от града и съобщила, че е получила обаждане от мъж, в който тя припознала племенника си.
Казал й, че е изпратил колет с пари и документи, като за целта е необходимо да плати на куриера. Малко по късно жената предала 40 грама златни накити на непознат мъж пред жилището си в ж.к. "Балик".
Отново в Добрич, 82-годишна жена получила обаждане от непознат мъж, представящ се за лекар. Той заявил на бабата, че внука й е пострадал при катастрофа и са необходими 7 000 лева за животоспасяваща инжекция.
Малко по-късно жената предала 2 300 лева на непознат мъж пред жилището си в района на ул. "Св. Св. Кирил и Методий". Работата и по трите случая продължава.