Съвестта ми е чиста, заяви председателят на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) Ангел Семерджиев пред Нова телевизия.
Той даде обяснение по повод публикуваните имотни декларации и поисканата му оставка от партия „Атака“ заради увеличението на цените на тока, парното и газа.
Семерджиев обясни как и защо се е сдобил с хибриден луксозен автомобил и с имот близо до Несебър, отчетени в годишната му декларация към НАП.
Въпреки че има служебна кола, председателят на ДКЕВР обясни, че не я използва през уикендите и затова е купил личен автомобил на лизинг.
“Той е купен на старо, плащам лизингови суми, първоначалната му сума е над 60 000 лв без лихвите. С оскъпяването идва около 70 000“, обясни Семерджиев.
На месец лизингът с лихвите е около 800 лв, добави той и уточни, че заплатата, която получава, е публична и е почти 4000 лева.
Шефът на държавният регулатор обясни, че по закон сумата на месечното възнаграждение за ДКЕВР се определя процентно спрямо средните заплати в сектора, който регулира комисията.
Относно имота, закупен близо до Несебър, Ангел Семерджиев каза, че къщата представлява незавършено строителство.
Парцелът не бил точно в Несебър, а по-близо до Кошарите и далече от морето, затова по думите му имотът е толкова евтин.
“Все пак след 30 г. стаж не съм купувал имоти. Преценил съм, че сега е времето да купя имот. Беше около 32-33 000 лв , когато го купих”, обясни Семерджиев.
Той заяви, че въпреки че е бил изпълнителен директор на Дружество, в момента получава най-високата заплата като месечно възнаграждение.
Оказа се, че спестените пари на Семерджиев са около 200 000 лв и те са „абсолютно точно декларирани“, каза той.
Относно поисканата му оставка от партия „Атака“ шефът на ДКЕВР заяви, че тя няма да промени положението с цените и не вижда причина за искането.
„Ако бяха удовлетворени исканията на всички по веригата за увеличение на тока, цената му трябваше да скочи с не по-малко от 15-16%“, коментира Семерджиев.
Според него дружествата искат всички инвестиции, които правят, да ги поема потребителят, но председателят на регулаторния орган гарантира, че до момента това не се случвало.
Семерджиев обеща, че поскъпване на тока до 1 юли 2012 г. няма да има, а ще се правят редовни анализи по веригата, за да се избегне шоковото увеличение след това.
„Не се чувствам безсилен спрямо монополистите, но се чувствам малко по-слаб от тях заедно с цялата комисия, защото когато започнахме да разглеждаме начина на работа на дружествата, се оказа, че доста неща не са били известни. Ние ги обявихме и започнахме да ги променяме едно по едно“, обясни той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Настроенията на Московската борса показват страховете на инвеститорите за икономиката
Как музикалната общност спаси сърцето на фестивала A to Jazz
Apple вдига цените на компютрите Mac и на iPad заради кризата с чиповете за памет
Китай пласира евроденоминирани облигации за рекордните 5 млрд. евро
Европейските индекси завършиха сесията на зелено с подкрепата на технологичния сектор
JPMorgan Chase променя надпреварата за наследник на Джейми Даймън с мениджърска рокада
Величков, ПП: Има външно влияние върху текстовете за съдебната власт
Божанов: Бюджет 2026 ни връща в 1995 г., без реформи ни чака вдигане на данъците
Две деца загинаха при жесток удар край Мездра, след като БМВ помете скутер
Абровски: България е като разграден двор, БАБХ прави контрол само по документи
Централна емисия
Централна емисия
Кристиано Роналдо е обсебен от головете и живее за тях
Лейла Анна Лий
Педри налива масло в огъня, чака Паяка в Барса
Феновете въздишат по мацките на французите + СНИМКИ
Лош знак за Уимбълдън: Гришо отпадна на тревата в Майорка
Най-бързият българин с нов резултат за историята!
Дневен хороскоп за 26 юни, петък
5 модела бански за всеки тип тяло
Сивата коса може да ви направи по-елегантни – ако знаете как
Марс преминава в Близнаци на 28 юни: Постигаме успехи, но внимаваме и за заблуди
Таро карти за юли за всяка зодия
5 техники за самомасаж, които облекчават болката и отоците
Морето в Гърция срещу родното море: Вечният спор къде е по-евтино
ЕЦБ: България вече е в еврозоната, докато останалите кандидати изостават
След началото на сезона: Прогнози за туризма по Черноморието
Европейците се страхуват да харчат пари и това вреди на икономиката
България е сред най-евтините държави в Европа по потребителски цени
България предлага нов регионален център на НАТО за наблюдение и сигурност в Черно море
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
Марсоходът на НАСА откри вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание