През нощта от запад на изток ще премине бърз студен атмосферен фронт, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Атмосферното налягане рязко ще се повиши и ще бъде значително по-виско от средното за месеца.
Преди полунощ в Източна България ще продължи да духа силен югозападен вятър, докато в останалата част от страната вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и с него ще нахлува студен въздух. В западните и планинските райони валежите от дъжд, на отделни места с гръмотевици, ще преминават в сняг и ще се образува снежна покривка. След полунощ валежите в западната половина от страната ще спират и облачността ще се разкъсва. Минималните температури ще са между минус 3° и 2°, по крайбрежието на морето 3°-5°, в София минус 2°
Утре над по-голямата част от страната ще е предимно слънчево. Преди обяд в Източна България облачността ще е значителна и в крайните източни райони все още ще превалява дъжд, но и там валежите ще спрат и облачността ще се разкъса. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина временно силен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 1° и 6°, в София – около 1°.
Над Черноморието облачността ще е значителна и преди обяд на отделни места все още ще превалява дъжд. След обяд облачността ще се разкъсва и намалява. Ще бъде ветровито с умерен, временно силен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат 6°-7°. Температурата на морската вода е 13°-14°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините облачността ще бъде с разкъсана, често значителна. На отделни места ще има превалявания от сняг. Ще духа силен и бурен северозападен вятър, който в проходите на Централна Стара планина ще създава условия за навявания. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 4°, на 2000 метра - около минус 12°.
В неделя и в понеделник ще бъде предимно слънчево. Вятърът ще отслабне до почти тихо време; през първия ден в източните райони ще е все още до умерен, от север-северозапад. Сутрин ще бъде студено с минимални температури между минус 7° и минус 2°, в котловините до минус 10°. Дневните температури ще се повишат и максималните в понеделник ще са между 7° и 12°.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Брилиънт: САЩ и Китай са най-сложният брак на планетата
Медицинският туризъм в България расте, но остава без национална стратегия
Започва процедурата по публичното предлагане на конвертируеми облигации на „Болерон“
Министерството на правосъдието на САЩ прекрати разследването си срещу Джером Пауъл
Оптимизмът на потребителите в САЩ спада до рекордно ниско ниво заради инфлацията
Докъде стигна Украйна по пътя към ЕС?
Критично застрашен вид орел се бори за живота си: Птицата е умишлено простреляна
Централна прогноза
Има риск от отлагане на класирането за детските градини в София, родители са в неведение
Новият бос: Ще направя Левски топ европейски клуб за 100 години!
Европейско чудо! Новият стадион на Левски ще струва 120 000 000 евро + СНИМКИ
Бостанджиев обеща: Без кредити в Левски, за 3 години вдигаме стадиона
Сираков: Бързо ще излекувам играчите и треньорите на Левски!
Ще връща ли Левски пари на Васил Божков? Сираков каза истината
Слот: Мисля само за краткосрочното бъдеще на Алисон
Яжте умно, не повече – комбинации за по-добро усвояване на витамини
„Пасажер 23“ – психологически трилър от Себастиан Фитцек
Дневен хороскоп за 25 април, събота
5 модела дънки от 90-те, които отново са на мода
Емоционална интелигентност според зодията
Замразени бананови хапки
Срещат студенти и млади професионалисти с реалния свят на кариерата във Варна
Какво време ни очаква в събота?
Близо 5 хил. фиша и 450 акт написаха катаджиите за седмица
Ясни са първенците по мини футбол и волейбол от XXVI Варненска студентска универсиада (СНИМКИ)
214 пили или дрогирали спипа КАТ за седмица
Освобождават от автомобили пространството пред катедралата тази събота
Откриха идеално кръгъл храм в египетската пустиня: Какво е криело съоръжението
Учени в недоумение: Заснеха причудливо полупрозрачно създание на дъното на океана
Мисия „Артемида-2“: Какво се случи при завръщането на Земята?
Може ли AI да предвиди смъртта: Ново проучване дава 78% точност
Учени симулираха какво би довело до колапс на извънземни цивилизации
Слънцето се активизира с първото си мощно изригване от две седмици