Президентът на Руската Федерация Владимир Путин планира да се занимава с йога, но засега предпочита да започне занятията си само с духовно развитие, вместо с физически упражнения, съобщава агенция ТАСС, цитирана от БТА.
"Йога предполага развитието на човека от физическото към духовното. Можем да считаме, че засега аз съм започнал с духовното", отговори с усмивка руският лидер на въпроси на журналисти дали вече е започнал да се занимава с йога упражнения. "И в това отношение ми предстои много работа над себе си!", продължи в същия шеговит тон руският президент.
В сряда Владимир Путин се срещна в Уфа с премиера на Индия Нарендра Моди и му обеща да започне да се занимава с йога в рамките на своята спортна подготовка. "Засега не съм се занимавал само с йога. Това учение не може да не ме привлича. Аз ще видя какво мога да направя по въпроса, като имам предвид своята спортна подготовка", заяви Путин.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.