IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Ако щете, вярвайте – и те са модели

Агенция в Лондон набира нестандартни визии

Ако щете, вярвайте – и те са модели

Какво значи всъщност думата „модел"? Поставим ли я в моден контекст, обикновено си представяме дългокраки красавици с тела на богини и чар, способен да започне (или спре) цяла война.

Оказва се обаче, че това изобщо не е задължително. Стереотипите са стереотипи, за да се разбиват, доказва една английска модна агенция, която се занимава с подбор на доста нетипични кадри.

Агенцията носи името „Ugly Models" и, както недвусмислено говори самото й име, селекцията й не е от най-подходящите за корица на модно списание или за подиума на Седмицата на модата в Париж.

Те обаче са специални, защото сами по себе си, са толкова интересни и колоритни, че всъщност ще задържат вниманието ви много по-дълго от поредната префинена газела, която гледа надуто и пърха с мигли.

По същество агенцията, чието седалище е в Лондон, събира и пласира хора с нестандартни визии от цялата страна и им намира работа като лица на всичко: от статисти във филмите за Джеймс Бонд до водещи фигури в различни реклами, промоции, клипове и арт събития.

Възрастта не е проблем - моделите са на възраст от 18 до 100 години, а формулата за успех е „Колкото по-грозен, толкова повече работа".

И работа определено има – преди време пичовете решиха да намигнат на популярното риалити Britain's Next Top Model и си направиха своя алтернативна версия, Britain's Ugliest Models, която пожъна завиден успех.

Вижте моделите в галерията на Tialoto.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата