Суперзвездата на Бразилия Неймар ще претърпи операция на гърлото след няколко дни, разкри самият той след триумфа на Селесао в турнира за Купата на Конфедерациите. Интервенцията обаче не е сериозна.
“Това е проблем, който от известно време ме притеснява и искам да бъде решен веднъж завинаги”, заяви нападателят, който вкара гол при успеха над Испания и бе избран за най-добър играч на надпреварата, изпреварвайки Андрес Иниеста и съотборника си Паулиньо.
Въпреки убедителния успех над световните и европейски шампиони обаче Неймар предупреди сънародниците си да не изпадат в прекалено голяма еуфория.
“Нека да останем спокойни и здраво стъпили на земята. Справихме се добре и сме на правилния път и това наистина е важно. Трябва обаче да продължим да работим и да станем още по-добри. Разбира се да спечелим титлата от този страхотен турнир е прекрасно и сме щастливи”, добави новото попълнение на Барселона.
Неймар вкара голове във всеки един от мачовете от предварителната група срещу Мексико, Япония и Италия, като във всеки от тези мачовете бе избран за №1. Не успя да се разпише единствено в полуфинала срещу Уругвай.
Още футболни новини четете в gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.