Евертън победи Манчестър Юнайтед, остава четвърти в класирането

Отборите на Челси и Арсенал не успяха да си отбележат гол
21 апр 2005 09:57,
Дънкън Фъргюсън
Отборът на Евертън записа драматична победа с 1:0 над Манчестър Юнайтед, който завърши двубоя с девет души, и запази преднината си от три точки пред Ливърпул, надделял с 2:1 при гостуването си в Портсмут.

Единственото попадение за „карамелите“ отбеляза Дънкън Фъргюсън в 55-та минута на двубоя. Гостите завършиха мача в намален състав, след като Гари Невил и Пол Скоулс получиха червени картони. С победата си Евертън запази четвътата позиция, даваща право на класиране в Шампионската лига с 57 точки, докато Манчестър е трети с 67.

С попадения на Фернандо Мориентес и Луис Гарсия Ливърпул също се поздрави с победа – 2:1 над Портсмут. За домакините точен бе Диомансу Камара в 34-та минута на двубоя.

Отборите на Челси и Арсенал не успяха да си отбележат гол и двубоя им приключи при резултат 0:0. Така пет кръга преди края на първенството тима на Жозе Мауриньо има преднина от 11 точки на върха в класирането пред тима на Арсенал.