"Ботев" обърна Литекс в Ловеч

Алекс Колев донесе успеха на гостите, след като вкара победния гол за 1:2
8 ное 2014 19:43,
3

Ботев Пловдив постигна фантастичен обрат при гостуването си на Литекс в Ловеч в среща от 15-ия кръг на "А" група.

"Канарчетата" постигнаха успех с 2:1 и по този начин напрежението около Вили Вуцов, за което се заговори по медиите, ще се поуспокои.

След тази победа Ботев е 4-и с 24 точки, а Литекс е на 7-ото място с 22 точки.

През първите минути нямаше опасни положения и темпото на игра не бе толкова високо, но все пак домакините успяха да стигнат първи до попадение чрез Джордан.

Колумбиецът реализира в 39-ата минута, след като се възползва от грешка на Стаховяк и защитата.

Той бе изведен от Малинов в предни позиции и след неуспешен шпагат на Росен Колев, Стаховяк увисна също, след като бе излязъл много пред своя пеналт.

Нападателят пък сви топката в мрежата отляво и даде аванс на домакините.

В края на полувремето обаче Ботев изравни след страхотен гол на Иршак. Цветанов върна една топка за Огнянов, който качи топката за отскубналия се зад отбраната на противника халф и чехът чукна топката с глава, след което тя влетя точно край сглобката.

Алекс Колев донесе успеха на гостите след гол в 63-ата минута. След няколко рикошета младият нападател успя да се докопа до топката и от дъгата пред пеналта реализира.