Барса съкруши Атлетико Мадрид с дузпа

Меси донесе победата на каталунците за купата на Испания
Обновена: 22 яну 2015 14:07 | 22 яну 2015 08:40, Александър Попов
2

С гол от дузпа на Лео Меси Барселона спечели минимална победа с 1:0 срещу Атлетико Мадрид в първи четвъртфинален мач от турнира за купата на Испания.

Аржентинецът вкара победния гол пет минути преди края, след като Серхио Бускетс бе фаулиран в наказателното поле.

Вратарят на Атлетико Облак дори спаси удара му, но след това Меси пръв стигна до топката и направи добавка.

Преди това тимът на Диего Симеоне изигра типичния си корав и затворен мач и ограничи максимално шансовете за каталунците.

Това бе втора поредна победа на Барселона над Атлетико в рамките на само 11 дни, като преди това през миналия сезон мадридчани нямаха загуба в 6 поредни мача.

Реваншът на "Висенте Калдерон" е другата седмица.