Чудото стана: ЦСКА вкара, но пак падна

"Червените” загубиха с 2:3 гостуването си на Ботев в Пловдив
16 май 2015 20:53,
24

След  970 минути чакане ЦСКА вкара гол! Но и той не помогна и „червените” загубиха с 2:3 гостуването си на Ботев в Пловдив.

По този начин „армейците” записаха 11 мач без победа в „А” група, което е на път да ги лиши и от участие в Лига Европа през следващия сезон. Два кръга преди края на шампионата столичани са 4-ти с 48 точки, колкото има и Берое, но старозагорци са с мач по-малко. Ботев пък е на 6-та позиция с 42 т.

Головата суша на ЦСКА беше прекъсната от Тони Силва в 38-ата минута на сблъсъка за 1:1, но в 55-ата той получи директен червен картон за шамар срещу Даниел Златков. Тогава и Пламен Николов беше изгонен, тъй като бутна без топка крилото на гостите.

Другият точен удар за възпитаниците на Любослав Пенев беше дело на Неманя Милисавлевич за крайното 2:3, а попаденията за Ботев вкараха Лазар Марин (33), Лъчезар Балтанов (50) и Иван Цветков (63).