Храбра Португалия нокаутира Франция и покори Европа!

Героят за иберийците бе резервата Едер, който вкара в 108-ата минута
Обновена: 11 юли 2016 06:52 | 11 юли 2016 00:36, Веселин Коларов
154

Португалия шокира Франция на 'Стад дьо Франс', след като постигна успех с 1:0, след продължения, във финала на Евро 2016.

Това е шокиращ резултат с оглед на факта, че голямата звезда на иберийците Кристияно Роналдо бе контузен от Димитри Пайе и съответно бе заменен в 23-ата минута.

Героят за иберийците бе резервата Едер, който вкара в 108-ата минута на срещата.

Макар доста хора да бяха отписали иберийците след загубата на Кристияно, то отборът на Фернандо Сантош се мобилизира и в крайна сметка след фантастичния характер, който показа, успя да изстрада най-сладката си победа.

Така Португалия не сгреши 12 минути по-късно, след като през 2004 година загуби домакинския си финал срещу Гърция.

Интересно е да се отбележи още, че това бе първата победа на иберийците над французите в последните 11 мача между двата отбора, след като преди това 'петлите' бяха в серия от 10 поредни победи.

Освен това бе прекъсната и серията на французите, които нямаха загуба на свой терен в големи турнири от цели 18 години насам.

Дидие Дешан пък от своя страна ще трябва да изчака още известно време, за да стане вторият човек в историята, който печели голям форум със страната си като футболист и треньор.

Успехът може да бъде определен като изненадващ, след като французите имаха доста сериозно надмощие в големи моменти от редовното време на мача, а не се виждаше големият лидер в състава на иберийците след излизането на Кристияно. Все пак обаче тази вечер всички видяха, че футболът е непредвидима игра и топката е кръгла.

ВИЖТЕ ПЪЛЕН РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА С ВИДЕО И ГАЛЕРИЯ В GOL.BG!

154
54
6

22

еднакви фризури преди 7 години
Скучен, монотонен мач. С много еднакви фалове спираха устрема на противника. Еднаква игра и на двата отбора. Еднакви играчи. Дори фризурите им бяха еднакви.
53
6

35

Snorky преди 7 години
Скучно първенство и още по-скучен финал. Единственото положително е че отбор, който никога не е печелил стана шампион.
52
25

22

Анонимен преди 7 години
Португалия започна да играе в продълженията. За каква храброст става въпрос точно??? Да не говорим и за съдийството в последните 15 минути! Отборът, който спечели без да печели... А за онзи лигльо няма думи- снощи излезе и се изплю в лицето на треньора си, доказа че не заслужава грам респект, колкото и добър футболист да е!

Веско преди 7 години
"Така Португалия не сгреши 12 минути по-късно", 13 години по-рано, а най-вече около 8 и 20 сряда на обяд към 15то число!Олигофлен
49
13

54

до 111 преди 7 години
Прави впечатление, че като го няма Ронално Португалия играе много по-добре. Дано да си направят извода, че тоя фукльо само притеснява целия отбор. Иска да всичко да минава през него, само той да бие фалове, дузпи и кво ли не. Дано тъпия им треньор да го осъзнае това и да благодари на момчетата, защото той му дава тия права на тоя ***.
48
6

25

това не беше мач с явно превъзходство на един от двата отбора. тука беше, който вкара - шампион. Е, франсетата имаха една идея повече пропуски, ама това е.
47
8

67

мдааа, в момента, в който изкараха Роналдо, Португалия ми стана много симпатична.
46
9

25

Членска карта №7 преди 7 години
Явно това ще е бъдещето на футбола! 5-6 кафъри, душьт, ритат, мачкат, няколко мелеза и един бял (за да е интересно на хората гледали футбол преди 40-50 години)! Бял треньор(приличащ на коафьор) и английски съдия!!! Само веднъж не съм бил за Португалия(когато загубиха от Гърция), винаги са ми били симпатични заради техничната и сърцата игра! Снощи показаха само сърца... Един кафър вкараха и той им направи играта!!! Да им е честито. Кога ще се забрани това хващане и дърпане на противника!???
45
1

9

Суринамците ми липсваха,когато бях дете ми бяха любимци а идол ми беше Гулит.Велик отбор бяха