Бензема и Роналдо пратиха Реал на финал

''Белия балет'' се справи трудно с Америка
15 дек 2016 16:55, Веселин Коларов
1

Реал Мадрид постигна успех с 2:0 над мексиканския Америка в среща от 1/2-финалите на Световното клубно първенство.

Треньорът на ''белия балет'' Зинедин Зидан съвсем логично заложи на най-доброто, като големият лидер на тима Серхио Рамос остана на пейката като предпазна мярка, тъй като има пробеми с травма.

Първото попадение в срещата падна в самия край на първото полувреме и бе дело Карим Бензема в самия край на първото полувреме. В продължението след края на редовното време Роналдо се разписа и оформи крайния резултат и така вкара първия си гол за Реал в този турнир.

Интересното е, че първоначално изглеждаше така сякаш главният рефер няма да зачете гола, след като се обърна към видеоарбитрите, но след това реши да го зачете.

На финала ''кралете'' ще спорят срещу японския Кашима, който изненадващо елиминира по категоричен начин колумбийския Атлетико Насионал след класически успех.