Русия с поредната сензация на Мондиал 2018, би Испания

Там Акинфеев стана герой за руснаците, спаси дузпите на Коке и Аспас
Обновена: 1 юли 2018 20:20 | 1 юли 2018 20:00, Камелия Цветанова
434

Русия сътвори поредната сензация на Мондиал 2018, елиминирайки един от големите фаворити Испания след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Сборная изигра много прилично първо полувреме на стадион "Лужники", в което имаше лек териториален превес, но пък си вкара автогол чрез Сергей Игнашевич.

Постепенно напористите руснаци наложиха волята си и спечелиха дузпа, реализирана по хладнокръвен начин от Артьом Дзюба. Интересното е, че първият точен удар на Ла Фурия в срещата дойде едва след изравнителния гол на техния съперник.

През втората част Испания рязко вдигна оборотите и владеенето на топката достигаше 75% в тяхна полза, но липсваха чистите голови положения. Пет минути преди края Акинфеев се намеси два пъти в рамките на секунди след удари на Иниеста и Аспас.

Така мачът влезе в продължения, в които не се случи нищо интересно и дузпите трябваше да определят победителя. Там Акинфеев стана герой за руснаците, спасявайки дузпите на Коке и Аспас.

Подробности за мача четете в Gol.bg!

434
230
2

7

чичо преди 2 месеца
Има една българска поговорка която гласи: заради наш Иван намразих и св. Иван. Излиза че тези които мразят Русия мразят и руските футболисти. Не е честно. Политиката и спорта са различни неща.
229
2

13

Анонимен преди 2 месеца
Същата дузпа, която искате да бяха дали на испанците, че даже и по-очевадна не дадоха на сърбите, така че какво лаете? Тва 120 минути единственият ти гол да е автогол на противника, какво друго очаквахте? Имаха шанс - пропиляха го. 2-та отбора имаха по 5 дузпи и играха едно и също време
228
18

9

Рушняците преди 2 месеца
Си мислеха че защитават пак Сталинград;)

Само окопи не бяха изкопали и винтовки им липсваха ;)
Тотално неадекватни са - ако другите играят футбол, те играят някаква измислена игра

Цецо преди 2 месеца
"През втората част Испания рязко вдигна оборотите и владеенето на топката достигаше 75% в тяхна полза" - да, рязко вдигна празните обороти, все едно рязко да натискаш педала на газта при изключена скорост на автомобил! Безобразно слаба игра на испанците, затова и късмета им изневери при дузпите! Руснаците не показаха нищо интересно, но те толкова и си могат...
225
15

8

Мондиал преди 2 месеца
Какви глупости пишете,руснаците наложили волята си..,къде пре собственото наказателно ли? Не направихс свясна атака нито контра. Грозен ,груб и рушащ футбол,като класирането им не се дължи на силната им игра,а слабата на испанците!
224
3

23

Бонобо преди 2 месеца
Не се радвам толкова на победата на руснаците, колкото на тъжния вой на русофобските чакали. Които бяха чакали шпанците да "отвеят" Русия. С този отбор? Физически и психически слаб, воден от някакъв бивш футболист, ритнитопковец, но не и треньор!
Руснаците сами писаха, че не са футболна нация. Да, представям си какъв щеше да бъде резултатът срещу Бразилия или Уругвай по....хокей!

цирк преди 2 месеца
Защо? западноевропейците отпадат. Защото в клубните им отбори играят по 1 или 2 туземци, а по някога нито един. другите са чужденци.
221
8

4

Руснаците и те могат да станат шампиони, както гърците с антифутбол през 2004 г на европейското. Няма да е изненада. Футбола се превърна в силов спорт - важното да не ти вкарат в твоята врата, и каквото стане напред - продължения, ръгби тактики, дузпи и т.н.
220
6

12

"Испанеца да не играе волейбол та ръката е вдигнал високо"
............................................................................

И аз това казах още на момента. Беше с гръб, но Дзюба му дишаше във врата и Шакиров умишлено си вдигна ръцете както правят волейболен блок на мрежата. И напълно заслужено получи жълт картон за оспорване.
219
7

14

Испанците с тези класни играчи трябваше да отвеят руснаците с разлика,а не да чакат съдята да даде някоя спорна дузпа!Резилът започна още в групите с отстраняването на треньора и можеби това е причината футболистите да не играят!
Неможе да махаш треньора защото си е уредил добра работа след световното, не първият треньор който напуска национален отбор сле турнир.

Йеро е слаб треньор ,без никакъв стаж с големи отбори!
218
15

15

до 232 преди 2 месеца
То този същия съдия не погледна видеоповторението когато рашката в наказателното поле направи раменно хвърляне въпреки че както казваш се играе футбол а не борба свободен стил където за това изпълнение рашката щеше да получи поне 2 точки. Сега дали му е наредено на съдията или е подплатено отделен въпрос.
217
14

18

До 228 Абсолютно чиста дузпа.
Испанеца да не играе волейбол та ръката е вдигнал високо ,топката отиваше към вратата.Дузпа съдята даже не погледна на видеоповторението.
216
17

24

Защото преди 2 месеца
Един по един западноевропейските прехвалени отбори бити напускат Русия.
Закономерно.
Докарани до шок и ужас от медийте на своите страни, единици западноевропейци се престрашиха да посетят Русия и да подкрепят футболистите си. На другият полюс са безсташните фенове на южноамериканските ламбадоси. По 30 000 от Бразилия, Аржентина, Колумбия, Уругвай, Перу, Мексико.
215
0

25

Сержант преди 2 месеца
Довечера и Бразилия ще се присъедини към карето на прехвалените. Честно да си говорим Германия, Аржентина, Португалия, Испания, Бразилия, това са уморени отбори. Футболистите им имат по 70-80 мача на сезон. А това, че Испания сама се би е ясно. Имало, нямало дузпа резултата е факт.
214
14

23

абе много слаб мач, руснаците се бяха барикадирали в наказателното, ония пък испанците разцъкваха като тренировка, и в общи линии никакъв футбол, мач който се реши от съдията, а не от играта, жалко е и за двата отбора и за всички фенове на футбола, щото световното не трябва да е това
213
22

17

до 226 преди 2 месеца
къде е спрян пътя на топката с ръка я се позамисли малко. Рашката играе с глава, защитникът е с гръб, отскача естественото движение на ръцете при отскок е нагоре рашката чуква топката с глава и тя се удря в ръката на защитника без умисъл при естествено движение на ръката когато дори защитникът не вижда къде е топката. Дузпа ама само в болни мозъци.
212
14

18

До 226
Аналогично положение имаше и 2-то полувреме за Испания, ама съдията не даде дузпа, даже и повторение като хората не дадоха, било неволен рикошет :) да не говорим колко картона бяха спестени на руснаците, а за дузпата във второто продължение просто не ми се коментира, не че испанците показаха кой знае какъв футбол, обаче подобно толериране на домакините винаги е дразнело страшно много, и това вече прехвърля всякакви граници
211
13

20

До Анонимен 223

Коя е измислената дузпа бе, дето спира пътя на топката към вратата в наказателното с ръка, това ли, ти не си добре.