Роналдо е на второто, а Гризман на третото място
4 дек 2018 07:22, Елка Василева
26
Лука Модрич. Снимка: Reuters

Звездата на хърватския национален отбор и Реал Мадрид Лука Модрич спечели най-ценния индивидуален приз във футбола - Златната топка на "Франс Футбол".

Халфът остави зад себе си в призовата тройка миналогодишния победител Кристиано Роналдо и световния шампион с екипа на Франция Антоан Гризман.

Модрич сложи край и на 10-годишната тотална доминация на звездата на Ювентус и легендата на Барселона Лионел Меси. Двамата бяха неизменни победители за "Златната топка" от 2008 година насам. Аржентинецът дори остана извън първите 4 в класирането, което е най-слабият резултат за него на тази церемония от 2006 г.

Халфът на Реал Мадрид официално стана и първият хърватин удостоен с безценното отличие. Така Модрич се нареди до най-великите играчи.