Локо приключи с Европа след втора загуба от Страсбург

"Смърфовете" загубиха пак с 0:1 от французите
Обновена: 16 авг 2019 08:58 | 16 авг 2019 06:55, Александър Попов
2
Снимка: Булфото, архив

Локомотив Пловдив приключи участието си в турнира Лига Европа след нова загуба. На реванша в Страсбург те допуснаха поражение с 0:1, след като същия резултат записаха и у дома.

Кевин Зои реши мача още в 8-а минута, когато вкара гол за Страсбург и направи непосилна задачата пред Локомотив да навакса пасива от първия мач. Той се разписа след асистенция на Димитри Линар.

Зои бе близо до втори гол за домакините в 36-а минута, но стреля в аут.

Най-добрата ситуация за Локомотив се откри в 62-а минута пред Стивън Езе, който бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава премина покрай вратата.

До края домакините доиграха без напрежение мача и с лекота се класираха за следващия кръг.

Локомотив стигна до попадение в последната минута, когато Ален Ожболт прати топката в мрежата след пас на Георги Илиев, но голът бе отменен заради засада.