Байерн тръгна победоносно при рестарта на Бундеслигата

Шампионите надвиха Унион с 2:0 в Берлин
Обновена: 17 май 2020 21:02 | 17 май 2020 20:49, Друми Георгиев
0

Байерн Мюнхен победи Унион Берлин с 2:0 като гост в мач от 26-ия кръг в германската Бундеслига, игран на празния стадион "Ан дер Алтен Фьорстерай".

Столичани влязоха в здрава битка за всяка педя терен в първия мач за двата отбора след двумесечната пауза заради пандемията с коронавирус, но шампионите имаха гол преднина на почивката.

Точен от бялата точка беше Роберт Левандовски, който реализира отсъдената за нарушение срещу Леон Горецка дузпа. За полския нападател това се оказа и гол №26 този сезон в първенството.

Десетина минути преди края на редовното време Бенжамен Павар вкара с глава гола на успокоението за гостите. Така лидерът Байерн събра 58 точки, докато Унион е на 12-а позиция с 30 пункта.

Как се разви срещата в Берлин, вижте в Gol.bg.