ЦСКА спечели вечното дерби, би плах Левски с гол на Соу

"Червените" изпуснаха дузпа, победиха с 1:0
Обновена: 18 дек 2020 20:00 | 18 дек 2020 19:56, Красимир Ангелов
63

ЦСКА удари с 1:0 Левски в дербито на родния футбол и записа лека шампионатна победа. Единственото попадение в мача на стадион "Васил Левски" вкара Али Соу (20).

"Армейците" изцяло доминираха в по-голяма част от срещата, изпуснаха половин дузина чисти голови положения и определено се смилиха над плахите "сини" играчи, които така и не застрашиха сериозно Бусато.

Вратарят на Левски Николай Михайлов пък се превърна в герой за отбора си, след като направи феноменални спасявания, а дори хвана и дузпа на Тиаго. Трябва да се отбележи, че "червените" играха в намален състав след 74-ата минута, когато от игра бе изгонен Амос Юга.

С тази победа ЦСКА се изравни с Локомотив Пловдив на второто място в класирането и изостава само на три точки от Лудогорец. Левски е незавидната девета позиция, като е на цели 18 точки зад ЦСКА.