След като лятото премина под знака на „Нишка“ с настъпването на есента Виктория Бешлийска официално ще представи своя третия роман пред публика. Авторката очаква за среща на живо всички свои почитатели, за да изтъче заедно с тях най-добрата история – тази на споделените мигове.
Официалната премиерата на „Нишка“ ще се състои на 3 октомври /четвъртък/ в 2020 EventSpace. Вратите отварят в 18:30 часа, а началото на събитието е от 19:00 часа. Водеща ще бъде любимата Богдана Трифонова от БГ Радио – един от първите (по)читатели на романа.
„Софтпрес“ издаде „Нишка“ в края на юли и още на етап предварителни поръчки третият роман на Виктория Бешлийска предизвика рекорден интерес, надминавайки по бързина на продажбите дебютния„Глина“ и последвалия го „Сърце“, които продължават да са сред най-четените заглавия у нас. Първоначалният тираж от 30 000 екземпляра беше изчерпан само за месец и „Нишка“ категорично оглави класациите и спечели любовта на десетки хиляди читатели.
В романа 130 години се заключват в едно денонощие и отключват темите за произхода на женската сила и неделимата природа на времето. Пътувайки между днес и някога преди, главите в романа сноват като совалката на стан и рисуват извечната истина - че настоящият ден е проявление на всички минали и бъдни времена. Че всеки от нас носи в себе си и своите предци, и своите наследници. Това е книга, която ни припомня, че истинското спасение е точно тук и сега, че имаме свободата сами да чертаем пътя си.
София ще е само началото на пътуването на „Нишка“ към читателите. В отговор на многобройните покани от читалища, общини и библиотеки Виктория Бешлийска и книгата ѝ започват обиколка из страната, която ще продължи до средата на ноември. Събитията са със свободен вход и ще предложат възможност за личен автограф и откровен разговор за романа и вечните теми, вплетени в него.
Нишката, която свързва всичко и всички в „Нишка“, ще ни събере и в реалността, защото силата на съвременната литература, категорична е Виктория Бешлийска, е да прокарва път помежду ни.
Планираните гостувания са: в Елена на 7 октомври; във Варна и Бургас съответно на – 10 и 11 октомври; в Севлиево на 15 октомври; на 22 октомври в Силистра; на 23 октомври в Русе ина 24 октомври в Ловеч; през ноември са планирани срещи в Монтана – на 12 ноември, и в Ямбол и Стара Загора – съответно на 14 и 15 ноември.

Как няколко технологични отчета тази седмица ще повлияят на целия фондов пазар до края на годината?
Wall Street попи от глобалния оптимизъм около търговските преговори между САЩ и Китай
Кадър на деня за 27 октомври
Бизнесът настоява депозитната система да се управлява с частен оператор
Nvidia и Deutsche Telekom ще изграждат център за данни в Германия за 1 млрд. евро
До два работни дни ще се получава информация от Централния кредитен регистър за заемите
Григор Димитров: Дадох всичко от себе си при завръщането на корта
Гърция празнува националния си празник с военен парад
Почитан на днешния ден светец ни пази от зли сили
Шамар за Левски: Поискаха от Наско Сираков 5 млн. лева
Аталанта - Милан
Левски вече мечтае за титлата: Това ли е краят на Лудогорец?
Диана Адомаитис
Григор Димитров в еуфория, след като го направи отново
Спортът по телевизията днес, 28 октомври
Кекс с райски ябълки, орехи и аромат на канела
Нумерологична прогноза за 28 октомври
Нумерологична прогноза за месец ноември
Sabaton, Savatage, Epica и Sevi влизат в Be4 HILLS
13 маникюра, идеални за Хелоуин (+Снимки)
Рецепта за вегетарианци: Печено червено цвекло с розмарин
Във Варна ще се проведе информационна среща за приеване на еврото
Всяко второ дете в България е жертва на кибертормоз
Орбан ще обсъди с Тръмп санкциите срещу "Лукойл"
Адвокат Михаил Екимджиев: Промяната на обвинението на Коцев е процедурен трик
На година в България от мръсен въздух умират 12 хиляди души
Утре България и „Райнметал“ официално подписват стратегическия проект за барут
Екзотична физика: Каква трябва да бъде неутронната звезда, за да се превърне в черна дупка
Сияеща метеорна следа „фотобомбардира“ кометата Lemmon в невероятни кадри от телескоп
Astrobotic отложи изстрелването на лунната сонда Griffin-1 за средата на 2026 г.
Светът е на крачка от откриването на ваксина срещу рака
Исторически момент: Ще „хванем“ парче от комета
Експеримент показа поведението на хората няколко дни преди края на света