ЦСКА се спаси в края от загуба срещу Черно море

Двата отбора завършиха 1:1
12 сеп 2020 21:00, Красимир Ангелов
20

ЦСКА и Черно море завършиха наравно 1:1 в двубой от петия кръг на еfbet Лига, игран на стадион "Тича".

Матиас Курьор (36') даде аванс за "моряците", които можеха да удвоят преднината си в началото на второто полувреме, но Васил Панайотов изпусна дузпа. Повече от половин час пък "червените" бяха с човек повече, тъй като Даниел Димов получи втори жълт картон.

В края на мача Томи Юрич (88') спаси "армейците" от първа загуба за сезона.

Срещата бе белязана и с проблеми между феновете на столичани и полицията по време на почивката между полувремената, в резултат на което предпазната решетка на сектора за гостуващите привърженици бе счупена.

Така ЦСКА се намира на върха на класирането с актив от 11 точки, с 2 повече от Лудогорец, който ако тази вечер победи Локомотив Пловдив, ще оглави листата.

Черно море пък се намира на 8-о място с 5 пункта.