Медведев победи Зверев и отново е на финал в Париж

Той ще се изправи срещу лидера Новак Джокович
6 ное 2021 20:12, Анисия Иванова
17

Световният номер 2 Даниил Медведев продължи успешно защитата на титлата си от Мастърса в Париж, след като разби германеца Александър Зверев с 6-2, 6-2 и се класира за финала на надпреварата, където утре ще се изправи срещу лидера в световната ранглиста Новак Джокович, съобщи БГНЕС.

Зверев водеше с 5-4 в мачовете с Медведев преди днес, но руснакът бе спечелил последните три двубоя, а вече има четири поредни успеха срещу олимпийския шампион от Токио. Зверев се намираше в отлична форма в последните месеци с баланс 28-2 след края на Уимбълдън, но днес не успя да покаже нищо от качествата си срещу Медведев, който бе изключително солиден и не остави шансове на съперника си.

Мачът започна с равностойна игра до 2-1 в полза на Зверев, след което Медведев започна да доминира в разиграванията и взе пет поредни гейма, за да спечели първия сет. Втората част се разви по подобен начин и след като Зверев взе откриващия гейм, Медведев спечели пет поредни гейма за преднина от 5-1. Малко след това шампионът от Ю Ес Оупън затвори мача на собствен сервис след час и 20 минути игра.

По този начин Медведев достигна финала в Париж за втора поредна година, а там негов съперник ще бъде Джокович, който по-рано днес надви поляка Хуберт Хуркач с 3-6, 6-0, 7-6(5). Решаващият мач за титлата ще започне в 16:00 часа българско време.