Родната ракета №1 вече е 1/4-финалист на турнира в столицата ни
Обновена: 9 фев 2017 20:23 | 9 фев 2017 20:19, Екип на Dnes.bg
125

Снимка: Олег Попов, Dnes.bg

Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на Sofia Open, след като постигна много трудна победа срещу полския гигант и 267-и в света Йежи Янович след 4:6, 6:3, 7:5.

Мачът бе много тежък за нашето момче, а неговият противник демонстрира тениса, който показваш преди 3-4 години, когато бе в пика на своята кариера и бе 14-и в света.

Toва бе първа и историческа среща за Димитров, тъй като за пръв път той играе официален мач пред родна публика и заради него на трибуните имаше над 10 хиляди екзалтирани фенове, които не спираха да го подкрепят.

Следващият опонент на нашия тенисист е сърбинът Виктор Троицки, който съумя да обърне холандеца Робин Хаазе.

Първият сет бе почти изцяло равностоен и като цяло двамата успяваха да си взимат подаванията.

В петия гейм обаче сервисът на Гришо изобщо не влизаше и неговият опонент стигна до аванс от 0:40 и три точки за пробив.

С хубав сервис първата бе отразена, но след това при разиграване нашенецът извади топката в аут и в крайна сметка пробивът бе факт.

Янович бе безкомпромисен при следващите си геймове и така спечели първия сет.

Вторият сет започна трудно за Гришо и нашенецът трябваше да спасява две точки за пробив още в първия си сервис гейм от частта.

Ключовият момент във втората част бе в четвъртия гейм, в който Димитров стигна до две точки за пробив. При първата пресили форхенда си и го извади в аут, а при втората след разиграване Йежи сгреши при мрежата.

Третият сет започна равностойно, като в шестия гейм Григор спаси три точки за пробив, а в следващия гейм изпусна също толкова на брой.

При 5:5 Гришо стигна до точка за пробив, а след това върна мощен сервис на поляка с прекрасен ретур и го принуди да сгреши и да пресили форхенда си в аут.

Анонимен преди 7 години
17, брат не ми споменавай този мач с Надал че още ме е яд. Имаше скрит мачбол нашия срещу него. Дай да го забравим...
15
4

30

След убийствения мач с Надал Григор показа, че има супер психика!Нищо общо няма с преди една две години.

Троя преди 7 години
Язък. Мишлетата как се бяха наточили следпървия сет. Ама Гришата ги върна пак в дупките им!
12
5

18

само заради публиката пак си пускам мача на запис...страхотия...
11
4

32

ХА-ХА-ХА ! преди 7 години
до 9Този Йежи играеше като киборг направо ! Машина. Робот !Почти не грешеше. По едно време взех да се съмнявам в това, че Гришката ще успее да го победи. Най-силните качества на Гришо при разиграванията този полски дангалак не позволяваше да бъдат разкрити. Просто с убийствения си сервиз не позволяваше разигравания и нашият нямаше как да демонстрира класата си.Все пак всичко е добре, когато завършва добре.Утре срещу Троицки обаче също няма да му е лесно на Гришо.
10
2

32

Григор бе почти изгубил мача, ала спортната му злоба го измъкна. Нови условия за игра ,нов различен противник, за първи път пред публика която и тя не знаеше на моменти как да се държи.... фффф късмет ,който трябва да помогне до края т.с Титлата
9
4

32

Поредният драматичен мач, изтръпнах че ще отпадне. Утре няма пак да е лесно ама Григор е боец
8
3

31

Само ми стана малко жал за Йержи, беше на път да се разплаче, като си тръгваше от корта, ама в Тура трябва да си подготвен за всичко, включително и за такава подкрепа за съперника ти.
7
3

38

Евала, Григоре! Този мач е още едно доказателство за узряването му. Преди година тоя мач го беше загубил отвсякъде, а сега вместо да се панира след първия сет, със спокойствие и 100% концентрация, просто си взе мача. Колко пъти съм виждал Надал или Мъри да го правят това, радвам се, че и Гигор влиза в този режим. Следващия мач утре, срещу Троицки, си мисля ще е по-лесен.