Трите отпаднаха безславно в първия кръг на квалификациите
22 авг 2018 12:07, Красимир Ангелов
8
Снимка: Булфото

Трите българки - Виктория Томова, Елица Костова и Сесил Каратанчева, отпаднаха в първия кръг на квалификациите при жените на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Първата ракета на България Виктория Томова, която достигна до основната схема на "Уимбълдън", загуби от германката Антония Лотнер с 1:6, 1:6 за 58 минути.

Елица Костова отстъпи пред поставената под номер 21 в схемата на пресявките Фиона Феро (Франция) с 1:6, 7:5, 4:6 за 1:51 часа.

В решаващия трети сет Костова преодоля пасив от 0:3 и след серия от четири поредни гейма направи обрат - 4:3. След това обаче съперничката й взе три поредни гейма и затвори мача.

Сесил Каратанчева загуби от италианката Мартина Тревисан, заемаща 177-а позиция в ранглистата на WTA, с 3:6, 6:2, 4:6 за близо два часа игра.

В третия сет българката губеше с 0:4, но успя да изравни, след което загуби следващите два гейма, а с това и срещата.