Гордост! Адриан Андреев – на олимпийски ½-финал

Тенисистът ни ще играе с аржентинец за място на финала
11 окт 2018 08:10,
3
Снимка: Българска федерация по тенис

Адриан Андреев се класира за полуфиналите на турнира по тенис на Младежките Олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина).

Поставеният под №6 Андреев победи Филип Кристиан Жиану (Румъния) с 6:2, 6:4 за 91 минути.

Българинът нямаше никакви проблеми в първия сет, а във втората част след 4:4 той взе два поредни гейма и затвори мача.

Това е трета поредна победа за Андреев на сингъл в Буенос Айрес. Преди това той елиминира Карлос Лопес Монтагуд (Испания) със 7:6(4), 3:6, 6:2 и Янки Ерел (Турция) с 6:3, 5:7, 6:3.

В спор за място на финала Андреев ще играе срещу представителя на домакините Факудно Диас Акоста. Поставеният под №8 Акоста е 13-и в световната ранглиста.

Късно снощи тенисистът ни продължи с великолепното си представяне в Аржентина.

В турнира на двойки Андреев и Ринки Хиджиката от Австралия се класираха също на полуфинал.

Двамата победиха с 7:6(6), 4:6, 10:7 вторите поставени Николас Мехия (Колумбия) и Жилберт Соареш Жуниор (Бразилия) за 96 минути игра.

За място на финала Андреев и Хиджиката ще играят срещу третите поставени французи Гастон и Табур.

Надпреварата в Буенос Айрес ще продължи до 14 октомври.