Трудна победа: Левски се измъчи за 1:0 срещу Спортист Своге

Единственото попадение бе дело на Робърта в началото на двубоя
7 фев 2021 20:36, Анисия Иванова
4

"Левски“ победи „Спортист“ (Своге) с 1:0 в последната си контрола преди старта на пролетния дял от шампионата. Единственото попадение бе дело на Робърта в началото на двубоя.

„Сините“ наложиха натиск в началните минути от срещата, като още в първата минута получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Здравко Димитров стреля директно, но не сполучи. Все пак в 9-ата минута Насиру бе намерен с дълго подаване в наказателното поле, свали с гърди към Найджъл Робърта, който прати топката в мрежата.

В 14-ата минута „Левски“ Здравко Димитров пусна към каращия проби Луи Нганиони, който центрира в наказателното поле. Мартин Петков навлезе на скорост и стреля с глава от точката за изпълнение на дузпа, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 21-вата минута Мартин Райнов засече с глава центриране от ъглов удар, но топката бе насочена в обсега на Стефано Кунчев. Две минути по-късно Тома Даске пусна хитър пас към Ивайло Найденов. Десният краен бранител на „Левски“ опита удар от много малък ъгъл и нацели страничния стълб на вратата.

До почивката мачът продължаваше да се играе основно в половината на „Спортист“, но до нови попадения не се стигна.

През втората част Славиша Стояновиш извърши седем промени в своя състав.