"Шпорите" победиха с 2:1 и прекъснаха победната серия на "Червените дяволи"
Обновена: 2 яну 2014 00:01 | 1 яну 2014 22:23,
1
Играчите на Тотнъм ликуват след гола на Кристиан Ериксен. Снимка: Ройтерс

Тотнъм продължава възхода си под ръководството на Тим Шерууд и спечели изключително ценна победа с 2:1 като гост на Манчестър Юнайтед в мач от 20-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Олд Трафорд".

Емануел Адебайор вкара поредния си гол за "Шпорите" и откри резултата в 33-та минута. В средата на второто полувреме Кристиан Ериксен вкара втори гол за Тотнъм, но Юнайтед се върна в мача мигновено с гол на Дани Уелбек.

Последва сериозен натиск на "Червените дяволи", но Тотнъм някак оцеля до края. Домакините пък на два пъти имаха сериозни претенции за дузпа, но съдията Хауърд Уеб отказа да отсъди такава.

Така серията от шест поредни победи на Юнайтед бе прекъсната. Тимът на Дейвид Мойс остава на 7-мо място, на 11 точки от върха и на 5 от Топ 4. Тотнъм от своя страна излезе шести, на три точки пред Юнайтед.